XX Finał WOŚP. Sprawdź ile Orkiestra zebrała w Śląskiem

  XX Finał WOŚP. Sprawdź ile Orkiestra zebrała w Śląskiem

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  XX Finał WOŚP. Sprawdź ile Orkiestra zebrała w Śląskiem

  ©arc DZ

  Nasi dziennikarze sprawdzili, ile pieniędzy udało się zebrać w poszczególnych miastach województwa śląskiego.
  XX Finał WOŚP. Sprawdź ile Orkiestra zebrała w Śląskiem

  ©arc DZ

  Prawie 83 tysiące złotych pieniędzy i 100 litrów krwi - takim wynikiem w Żorach zakończył się 20. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W zbiórce na rzecz Orkiestry Jurka Owsiaka uczestniczyło w żorskim sztabie aż 148 wolontariuszy, w tym 44 osób było delegowanych do kwesty w Suszcu.
  CZYTAJ WSZYSTKO O XX FINALE WOŚP W WOJEWÓDZTWIE ŚLĄSKIM

  Z samej tylko licytacji gadżetów Żory uzbierały 4,1 tys. zł. - Najwięcej udało nam się wylicytować za miecz rycerski ze średniowiecza z grawerem WOŚP-u. "Poszedł" za 900 złotych - mówi Zbigniew Krówka, szef żorskiego sztabu WOŚP..

  Mieszkańcy kupowali też przedmioty wykonane przez więźniów z Szerokiej. Były to m.in. płaskorzeźby (jedną był np. byk) i dwa żaglowce ukryte w butelce. - Płaskorzeźby kupiono za 20 i 35 złotych, a statki za 35 i 45 złotych - dodaje Krówka. Najnowsza książka "Dogon ya gali. Dawny świat Dogonów" autorstwa Lucjana Buchalika, dyrektora żorskiego muzeum została wyceniona na 74 złotych. Z kolei młody mężczyzna kupił za 60 złotych pierwszy zjazd olbrzymią i zakręconą zjeżdżalnią w przebudowanej pływalni na ul. Wodzisławskiej, której otwarcie zaplanowano na ranek, w sobotę 28 stycznia. - Terminarz WOŚP-u kupiono za 45 złotych. Koszulka zespołu Carrantuohill kosztowała 35 złotych, a ich płyta - 120 złotych. Poza tym kurs tańca wylicytowano za 50 złotych, a koszulkę WOŚP-u ze smyczą w komplecie za 85 złotych - mówi Krówka.

  Najmłodszy wolontariusz w Żorach miał 5 lat (kilku 5-latków z rodzicami kwestowało po południu np. w Auchan). Najstarszy wolontariusz miał ok. 50 lat. Dominowały jednak osoby średnio do 20 roku życia.

  W Rybniku na licytacji nie było hitów - piłka z podpisem Marcina Gortata poszła za 400 złotych. W sumie w poszczególnych miejscowościach zebrano:
  Rybnik - 106 tysięcy złotych
  Świerklany (powiat rybnicki) - 18 tysięcy złotych
  Czerwionka-Leszczyny - 22 tysiące złotych.

  W powiecie myszkowskim uzbierano ponad 96 tys. zł. Myszków miał wspólny sztab z Niegową, a osobno organizowane były finały przez: Poraj, Żarki i Koziegłowy. W Żarkach w wyremontowanej dopiero co dawnej synagodze (obecnie dom kultury).

  W licytacji najwięcej uzyskano za obraz Bartosza Frączka. Starosta Wojciech Picheta kupił go ostatecznie po zaciętej licytacji za 1100 zł. Burmistrz Myszkowa Włodzimierz Żak musiał się zadowolić przeniesionym na płótno odzwierciedleniem najszybciej topniejącego na świecie lodowca, za który dał 600 zł. Efektowny puchar Elżbiety Boreckiej-Brzózki za zdobycie mistrzostwa Polski w fitness sprzedano za 400 zł, a dziwaczny korzeń przekazany przez burmistrza Myszkowa poszedł za 300 zł. W sumie podczas licytacji w Myszkowie zebrano 4600 zł.
  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  *REKORDOWY 20. FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY W WOJ. ŚLĄSKIM
  *NAJŁADNIEJSZE SZOPKI WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO - ZOBACZ ZDJĘCIA
  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  WIELKI KONKURS. Pokaż zimę na Śląsku i wygraj narciarski WEEKEND!Wybieramy NAJFAJNIEJSZĄ CHOINKĘ w woj. śląskim. ZAGŁOSUJ na swoją!
  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera
  1 3 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo