Na osiedlu Rudna w Sosnowcu nie ma ani jednego miejsca...

  Na osiedlu Rudna w Sosnowcu nie ma ani jednego miejsca postojowego

  Monika Krężel

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Mieszkańcy osiedla Rudna w Sosnowcu mają nerwy w strzępach. Przy ulicach: Sportowej, Strażackiej, Patriotów trwa wymiana sieci kanalizacyjnej.
  - Myśleliśmy, że przy okazji tych prac zaplanowano jakieś zajazdy dla samochodów lub jeden duży parking. Okazało się, że z naszych pragnień nici. Gdzie mamy parkować?! Teraz taplamy się w błocie, a po zakończeniu remontu i tak nie będzie miejsc parkingowych - żalą się ludzie.

  Rzeczywiście, osiedle Rudna wygląda jak pobojowisko. Widać ciężki sprzęt, błoto, a pośród tego wszystkiego przeciskający się przechodnie i parkujący byle gdzie kierowcy - czyli na zieleńcach i chodnikach. Ich pomysłowość nie zna granic, ale nie mają wyjścia. Przy blokach położonych wzdłuż Sportowej, Patriotów czy Strażackiej nie ma w ogóle parkingów.

  - To ewenement na skalę regionu - uważa pan Andrzej, jeden z mieszkańców osiedla (dane do wiadomości redakcji).

  Jego kolega ma już dość tej sytuacji. - Pod moim blokiem jest zieleniec, ale ja widzę tylko rury wydechowe samochodów. Latem nie można otworzyć okien. Czuć tylko smród i słychać warkot - skarży się.

  Ulica Sportowa ma już nowy asfalt i nowe chodniki. Jest dwukierunkowa, jeśli więc samochody zastawiają chodniki, to trudno tam i przejść, i przejechać, zwłaszcza że jeden z chodników ma chyba tylko pół metra.

  - Pytaliśmy o parkingi w urzędzie i dowiedzieliśmy się, że jak zostanie zrobiona ulica Łączna, to miasto przystąpi do budowy parkingów w 2012 roku - relacjonują nasi Czytelnicy. - Może redakcji uda się czegoś dowiedzieć na ten temat, bo nie chciałbym się znaleźć w sytuacji, kiedy policjanci lub strażnicy miejscy wręczą mi mandat za złe parkowanie.

  Osiedle Rudna nie jest typowym blokowiskiem. Budynki są niskie, z cegły i powstały w latach 50. ubiegłego wieku. Za jednym z bloków położonych przy ul. Patriotów 1 jest olbrzymi teren. - Chyba pokopalniany. Zastanawialiśmy się, czy miasto nie mogłoby tutaj porozumieć się z właścicielem i wybudować nam parkingów - pytają mieszkańcy. - Denerwuje nas jeszcze jedna rzecz. - Za tym blokiem niektórzy zrobili sobie wysypisko śmieci. Czy Straż Miejska nie może tutaj kiedyś przyjechać i podjąć interwencję?

  W tym roku będą miejsca postojowe przy ulicy Łącznej  Wojciech Guzik, naczelnik Wydziału Organizacji Zarządzania Drogami i Ruchem Drogowym Urzędu Miejskiego w Sosnowcu

  Potwierdzam, że w bieżącym roku planowane jest wykonanie miejsc postojowych wzdłuż ulicy Łącznej. Prace realizowane będą przez Miejski Zakład Ulic i Mostów w Sosnowcu.

  Remont kanalizacji realizowany był przez Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, w ramach którego przewidziane było wyłącznie odtworzenie ulicy po śladach.

  Przebudowa ulicy w zakresie budowy miejsc postojowych, wymagałaby uzyskania zgody właścicieli przyległych terenów na wejście w działki niebędące własnością gminy - stąd konieczne byłoby opracowanie odrębnej dokumentacji projektowej i uzyskanie pozwolenia na budowę. Byłoby to zadanie inwestycyjne wymagające umieszczenia w planie budżetu, którego nie da się zrealizować "przy okazji".

  Wprowadzenie jednego kierunku na całej długości ul. Sportowej nie było nigdy przedmiotem analiz z uwagi na brak zarówno jednoznacznych przesłanek, jak również wniosków mieszkańców, którzy najbardziej odczuwają skutki takich zmian.

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  *REKORDOWY 20. FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY W WOJ. ŚLĄSKIM
  *NAJŁADNIEJSZE SZOPKI WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO - ZOBACZ ZDJĘCIA
  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  WIELKI KONKURS. Pokaż zimę na Śląsku i wygraj narciarski WEEKEND!Wybieramy NAJFAJNIEJSZĄ CHOINKĘ w woj. śląskim. ZAGŁOSUJ na swoją!
  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama