Przekaż jeden procent podatku Hospicjum Cordis

  Przekaż jeden procent podatku Hospicjum Cordis

  Martyna Dyszka

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Przekaż jeden procent podatku Hospicjum Cordis
  Już wkrótce wszyscy podatnicy będą musieli się rozliczyć z urzędem skarbowym za 2011 rok. Jeden procent, jak zwykle, możemy oddać na rzecz jednej z organizacji pożytku publicznego. To nas nic nie kosztuje, a może w znaczący sposób pomóc innym. Status OPP ma m.in. Hospicjum Cordis, które od 21 lat pomaga chorym. W ubiegłym roku kampania hospicjum na rzecz przekazania 1 proc. podatku nie była dość dobrze rozreklamowana.
  Przekaż jeden procent podatku Hospicjum Cordis
  - Nie było nas w internecie, w prasie byliśmy mało widoczni i ręce mi opadły, kiedy zdałem sobie sprawę, jaki błąd zrobiliśmy - mówi Jan Dybała, koordynator kampanii marketingowej hospicjum. Dziś na terenie Katowic zaczęły się pojawiać billboardy oraz reklamy Hospicjum Cordis w środkach komunikacji miejskiej. - Zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, teraz wszystko w rękach podatników - wyjaśnia Dybała.


  W grudniu uroczyście otwarto w Katowicach nową siedzibę Hospicjum Cordis.

  - Aby skończyć tę budowę i otworzyć budynek, musieliśmy zaciągnąć pożyczki w bankach - dodaje Dybała. Budynek przy ul. Ociepki to 6 tys. m kw. i 160 pomieszczeń. W większości z nich brak łóżek, mebli i sprzętu. - Nie mamy też wanien, sprzętu do utylizacji odpadków oraz gotówki na regulowania rachunków za wodę i prąd. Mógłbym wymieniać w nieskończoność - dodaje koordynator kampanii.

  Hospicjum potrzebuje pieniędzy na podstawowe utrzymanie. - Liczymy na mieszkańców regionu, bo to jest niesamowity potencjał. Uprawnionych do oddania 1 proc. podatku są tu ponad dwa miliony osób, a naszym celem jest dotarcie choć do 200 tysięcy - przyznaje Jan Dybała.

  Od jutra rusza nowa strona internetowa Hospicjum Cordis. Tam można znaleźć wszelkie informacje na jego temat, także te, jak wspomóc tę organizację (Społeczne Towarzystwo Hospicjum CORDIS, KRS 0000040314, PEKAO S.A. Mysłowice89 1240 4315 1111 0000 5300 6941).

  A już 12 stycznia, mamy prezent dla naszych Czytelników! Kupując "Dziennik Zachodni", otrzymają płytę ze schematem rozliczania PIT. Program pomoże wypełnić roczne zeznanie podatkowe za 2011 rok.

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  *REKORDOWY 20. FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY W WOJ. ŚLĄSKIM
  *NAJŁADNIEJSZE SZOPKI WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO - ZOBACZ ZDJĘCIA
  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  WIELKI KONKURS. Pokaż zimę na Śląsku i wygraj narciarski WEEKEND!Wybieramy NAJFAJNIEJSZĄ CHOINKĘ w woj. śląskim. ZAGŁOSUJ na swoją!
  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   hospicji jak mrowek

   wiecha (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 75 / 79

   dobrze leczyc nie bedzie potrzeba powstawania nowych hospicji

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama