Ważne
  Podziel się z potrzebującymi

  Podziel się z potrzebującymi

  Agnieszka Widera

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Trwa zbiórka żywności w ramach ogólnopolskiego programu "Podziel się posiłkiem". W naszym regionie akcja prowadzona jest w największych hipermarketach w osiemnastu miastach. Organizatorem zbiórki są Banki Żywności, a partnerem strategicznym Danone i Fundacja Polsat.
  - Z roku na rok obserwujemy u Polaków coraz większą chęć dzielenia się, której wymiernym efektem są zebrane tony żywności. Mamy nadzieję, że w tym roku będzie tak samo. "Podziel się posiłkiem" to szczególna zbiórka, ponieważ jej efekty przekazane będą dzieciom, czyli tym, którzy nie potrafią samodzielnie zadbać o swoje wyżywienie. Liczymy na zrozumienie ich sytuacji i szeroki gest - mówi Marek Borowski, Prezes Federacji Polskich Banków Żywności. Wolontariusze (a jest ich w naszym województwie około tysiąca) przed sklepami rozdają ulotki, a do specjalnie oznakowanych koszy przyjmują produkty żywnościowe.

  - Markety to bardzo dobre miejsce dla tego typu zbiórek - powiedziała nam Maria Orawczak, która w piątek robiła zakupy w rudzkim Tesco. - Dodatkowy zakup paczki ryżu czy kaszy, to stosunkowo niewielki wydatek, a ktoś na tym bardzo skorzysta.

  W soboty ruch w sklepach jest największy, dlatego organizatorzy dziś szczególnie liczą na hojność klientów. Patronat nad akcją objęła "Polska Dziennik Zachodni".

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama