Ponad 50 zgłoszeń do konkursu im. Krystyny Bochenek

    Ponad 50 zgłoszeń do konkursu im. Krystyny Bochenek

    Zdjęcie autora materiału

    Aktualizacja:

    Dziennik Zachodni

    Ponad 50 zgłoszeń do konkursu im. Krystyny Bochenek

    ©Mikołaj Suchan

    Ponad 50 materiałów dziennikarskich zgłoszono do pierwszej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Dziennikarskiego im. Krystyny Bochenek. Na autora najlepszej publikacji poświęconej sprawom województwa śląskiego czeka 50 tys. zł.
    Ponad 50 zgłoszeń do konkursu im. Krystyny Bochenek

    ©Mikołaj Suchan

    Termin zgłaszania prac konkursowych upłynął z końcem grudnia 2011 r. Ostateczna liczba zgłoszonych prac będzie znana za kilka dni - na razie do Urzędu Marszałkowskiego wciąż docierają materiały wysłane pocztą krótko przed upływem regulaminowego terminu.

    Wręczenie nagród zaplanowano na 13 marca - w dniu imienin Krystyny. Tragicznie zmarła wicemarszałek Senatu, wybitna dziennikarka Krystyna Bochenek, była m.in. inicjatorką dorocznego imieninowego spotkania pań noszących to imię.

    Wicemarszałek zginęła 10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu Tu-154 pod Smoleńskiem. Przez wiele lat była dziennikarką Radia Katowice, współpracowała z telewizją i prasą. Zasłynęła z akcji i inicjatyw społecznych, promujących m.in. zdrowie i piękną polszczyznę. Była pomysłodawczynią ogólnopolskiego dyktanda i zjazdów Krystyn.

    Udział w konkursie, którego organizatorem jest marszałek woj. śląskiego, biorą autorzy publikacji podejmujących szeroko pojętą problematykę związaną z tradycją, historią i kulturą województwa, a także tematykę obecnych przemian w regionie i wizji jego przyszłości. Celem jest upamiętnienie Krystyny Bochenek i promocja regionu.

    Konkurs obejmuje materiały prasowe, audycje radiowe i programy telewizyjne oraz publikacje z zakresu dziennikarstwa internetowego. Wyjątkowo w pierwszej edycji konkursu oceniane będą publikacje z lat 2010-2011; w kolejnych latach - z jednego roku kalendarzowego.

    Konkurs składa się z kilku etapów. Po zakwalifikowaniu przez komitet organizacyjny prac konkursowych nastąpi wybór pięciu finalistów, z których kapituła wyłoni zwycięzcę. Główną nagrodą jest 50 tys. zł oraz pamiątkowe dyplomy i medale z wizerunkiem Krystyny Bochenek.

    W skład kapituły, oprócz fundatora nagrody marszałka woj. śląskiego Adama Matusiewicza, wchodzą: rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. Wiesław Banyś; dziekan Wydziału Radia i Telewizji tej uczelni prof. Krystyna Doktorowicz oraz dziennikarze: szef "Faktów" TVN Kamil Durczok; uznana reportażystka radiowa Anna Sekudewicz oraz znany śląski dziennikarz "Polityki" Jan Dziadul. W przyszłości do kapituły będą mogli wejść również laureaci konkursu.

    Patronat nad konkursem objęły śląskie i ogólnopolskie redakcje, m.in. "Gazeta Wyborcza", "Polska Dziennik Zachodni", "Polityka", Polskie Radio Katowice, katowicki oddział TVP, telewizja TVS, "Gość Niedzielny", Wydawnictwo Górnicze oraz Polska Agencja Prasowa.(PAP)

    * CZYTAJ KONIECZNIE:

    *REKORDOWY 20. FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY W WOJ. ŚLĄSKIM
    *NAJŁADNIEJSZE SZOPKI WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO - ZOBACZ ZDJĘCIA
    *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

    WIELKI KONKURS. Pokaż zimę na Śląsku i wygraj narciarski WEEKEND!Wybieramy NAJFAJNIEJSZĄ CHOINKĘ w woj. śląskim. ZAGŁOSUJ na swoją!
    *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

    Czytaj także

      Komentarze

      Dodajesz komentarz jako: Gość

      Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

      Liczba znaków do wpisania:

      zaloguj się

      Najnowsze wiadomości

      Zobacz więcej

      Najczęściej czytane

      DZ poleca

      Wideo

      Gry On Line - Zagraj Reklama