Ważne
  JSW rozwiązuje rezerwy na podatek od wyrobisk górniczych

  JSW rozwiązuje rezerwy na podatek od wyrobisk górniczych

  JSW

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. podjął decyzję o rozwiązaniu znaczącej części rezerw utworzonych na poczet podatku od nieruchomości od podziemnych wyrobisk górniczych.
  NAJNOWSZE INFORMACJE Z KOPALŃ I SPÓŁEK WĘGLOWYCH

  10 stycznia 2012 r. Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A., w oparciu o wyrok Trybunału Konstytucyjnego z dnia 13 września 2011 r., na podstawie zapadłych wyroków Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego oraz opinii przygotowanych przez ekspertów i doradców, podjął decyzję o rozwiązaniu znaczącej części rezerw utworzonych na poczet podatku od nieruchomości od podziemnych wyrobisk górniczych. Według szacunków Spółki podjęte decyzje będą miały wpływ na wynik finansowy wypracowany w zamkniętym roku obrotowym w kwocie ok. 290 mln zł

  W wyroku z 13 września 2011 r. Trybunał Konstytucyjny orzekł, że opodatkowanie podatkiem od nieruchomości podziemnych wyrobisk górniczych jest niedopuszczalne, gdyż nie są one obiektami budowlanymi (urządzeniami budowlanymi) w rozumieniu ustawy Prawo budowlane, lecz przestrzenią w nieruchomości gruntowej lub w górotworze, powstałą w wyniku prac górniczych, co bezspornie wynika z ustawy Prawo geologiczne i górnicze.

  Decyzja Trybunału Konstytucyjnego oraz wyroki WSA Gliwice pozwoliły nam na podjęcie odpowiednich kroków prawnych, zmierzających do odzyskania niesłusznie pobranego podatku od podziemnych wyrobisk górniczych. Uwolniliśmy także pokaźną kwotę rezerw, która będzie teraz mogła zostać wykorzystana na bieżące potrzeby inwestycyjne Spółki. Jestem przekonany o pomyślnych dla nas wyrokach lub decyzjach w kolejnych sprawach, które toczą się przed sądem lub Samorządowym Kolegium Odwoławczym w tej materii - komentuje Jarosław Zagórowski, prezes zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A.

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  *REKORDOWY 20. FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY W WOJ. ŚLĄSKIM
  *NAJŁADNIEJSZE SZOPKI WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO - ZOBACZ ZDJĘCIA
  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  WIELKI KONKURS. Pokaż zimę na Śląsku i wygraj narciarski WEEKEND!Wybieramy NAJFAJNIEJSZĄ CHOINKĘ w woj. śląskim. ZAGŁOSUJ na swoją!
  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Oberschlesien wieder von den Polen geraubt

   Oberschlesier (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 93 / 84

   A gdzie jest 5 mld zl z wprowadzenia JSW na gielde warszawska???

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama