Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Test szóstoklasistów 12 stycznia 2012 [PYTANIA i ODPOWIEDZI]

Justyna Krzyśków, WS
Właściwy sprawdzian przed szóstoklasistami 3 kwietnia
Właściwy sprawdzian przed szóstoklasistami 3 kwietnia Łukasz Solski/Polskapresse
Już 12 stycznia 2012 próbny sprawdzian szóstoklasisty z Wydawnictwem Operon. 3 kwietnia w szkołach w całej Polsce zostanie przeprowadzony sprawdzian właściwy. To test wiedzy ogólnej pisany po zakończeniu podstawówki. Jak zdać? Zobacz nasz poradnik, a w nim arkusze z lat ubiegłych, pytania i odpowiedzi.

Szóstoklasisto! Dziś Twój wielki dzień. Próbny test z Operonem rozpoczyna się już o godz. 9. Do zdobycia masz 40 punktów. Powodzenia! Większość zadań będzie miała formę testu wyboru. Każdy uczeń otrzyma identyczny arkusz egzaminacyjny. Testy sprawdzane będą w macierzystych szkołach.

O czym był test 12 stycznia? Głównie o Euro 2012 TUTAJ ZOBACZ SZCZEGÓŁY

Co zrobić, żeby zdać? Zapytaliśmy dyrektorów szkół w woj. śląskim w jaki sposób dzieci powinny przygotować się do swojego pierwszego, ważnego egzaminu.

- Dzieci w naszej szkole piszą testy już w 3 klasie. Przygotowujemy takie próbne egzaminy aby w przyszłości lepiej radziły sobie ze stresem. Jeżeli chodzi o materiał to uczniowie powinni dobrze przygotować się z krótkich wypowiedzi tj. sprawozdanie, zaproszenie, opis czy też zawiadomienie. Dzieci muszą pamiętać o dokładnym czytaniu poleceń. Bardzo wiele zadań opiera się właśnie na czytaniu ze zrozumieniem. Rodzice powinni wraz z swoimi pociechami rozwiązywać testy z ubiegłych lat i oczywiście pilnować, żeby dziecko zmieściło się w czasie 60 minut - doradza Ewa Migas, wicedyrektorka szkoły podstawowej nr 45 im. J. Korczaka w Sosnowcu.
KOPMPENDIUM WIEDZY O EGZAMINACH - CZYTAJ TUTAJ
- Początkowo testy dla uczniów klasy szóstej były bardziej ogólne. Było dużo pytań z przyrody, a nawet plastyki. Teraz zadania dotyczą przede wszystkim podstawowych pojęć z zakresu języka polskiego i matematyki. Rodzice powinni rozwiązywać z dziećmi jak najwięcej testów. Na rynku dostępne są również zeszyty ćwiczeń, które ułatwiają przygotowanie do egzaminu. Ważne jest również to, aby pisać dużo krótkich form - listów, ogłoszeń, opisów. Mogę też doradzić, żeby uczniowie prześledzili zadania z zakresu geometrii z poprzednich lat. Bryły nigdy się nie powtarzają - tłumaczy Piotr Hańczak, dyrektor szkoły podstawowej nr 18 im. L. Szenwalda w Bielsku-Białej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!