Czytelnik z Pszczyny wpłaca pieniądze, które wędrują kilka...

  Czytelnik z Pszczyny wpłaca pieniądze, które wędrują kilka dni na konto

  Monika Krężel

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Płacenie rachunków w sklepowych kasach jest bardzo wygodne

  Płacenie rachunków w sklepowych kasach jest bardzo wygodne ©Wojciech Barczyński

  Nasz Czytelnik z Pszczyny co miesiąc ma plik rachunków do zapłacenia. - Nie korzystam z internetu, wpłacam pieniądze tradycyjnie, na blankietach. Zastanawia mnie to, że one na konto odbiorcy nigdy nie mogą dojść na czas. Dostaję tylko ponaglenia, że wpłaty nie ma - denerwuje się.
  Płacenie rachunków w sklepowych kasach jest bardzo wygodne

  Płacenie rachunków w sklepowych kasach jest bardzo wygodne ©Wojciech Barczyński

  Pan Piotr (nazwisko i adres do wiadomości redakcji) mieszka nieopodal marketu Kaufland.
  - Od jakiegoś czasu w kasie supermarketu można też wnosić opłaty - mówi Czytelnik. - Odpowiada mi to, bo i tak robię tam zakupy. Przy okazji płacę więc za wodę, prąd, gaz, telefon i Cyfrowy Polsat. Poza tym w markecie jest taniej niż na poczcie i nie ma kolejek.

  Wpłat w pszczyńskim markecie można dokonać za pomocą "Wygodnych rachunków"; te punkty przyjmowania płatności należą do banku Pekao SA.


  - Zapewniamy, że wpłaty, które otrzymujemy z centrów handlowych posiadających fu-kcję "Wygodne rachunki", są natychmiast przesyłane na konto odbiorców przelewów - mówi Tomasz Bogusławski z biura prasowego Banku Pekao SA. - Sklepy przesyłają nam każdego dnia jeden plik z wszystkimi dokonanymi przez klientów operacjami. Przykładowo: gdy pieniądze trafią na nasze konto wieczorem, już następnego dnia rano dokonywany jest przelew na konto odbiorcy - pierwszą sesją, za pomocą której rozliczają się banki między sobą. Nie jest więc możliwe, aby wpłata następowała dopiero po kilku dniach. Wystawca rachunku może otrzymać należne środki już następnego dnia po ich wpłaceniu przez płatnika - wyjaśnia.

  Zdarza się, że wpłacane przez pana Piotra pieniądze nie pojawiają się na koncie odbiorcy.
  - Raz na pół roku muszę płacić np. odsetki w wysokości 6 złotych, bo rachunku za prąd nie regulowałem w terminie - opowiada. - Zastanawiam się, gdzie trafiają te pieniądze, bo przecież płacę z kilkudniowym wyprzedzeniem. Najbardziej denerwują mnie plansze, które pojawiają się w telewizji. Cyfrowy Polsat ciągle mnie bombarduje informacjami, że albo zbliża się termin płatności, albo już minął. Dostaję też SMS-y z ponagleniami. Ostatnio zadzwoniłem do nich i powiedziałem, że sobie tego nie życzę. Przecież te pieniądze wpłacane są później nie z mojej winy. Dawniej liczyła się data stempla pocztowego, a dzisiaj wszyscy patrzą na konto. A po drodze gdzieś te pieniądze płyną. Tylko nie wiem, dokąd - dodaje Czytelnik.

  A na poczcie?  Poczta Polska realizuje usługę przyjmowania wpłat na rachunki bankowe "Standard". Zlecenie przekazania środków pieniężnych na określony rachunek bankowy można dokonać w każdej placówce pocztowej lub u listonosza wiejskiego. Usługa ta polega na przyjmowaniu od klientów wpłat w formie gotówkowej, na podstawie blankietu wpłaty na rachunek bankowy, a następnie przekazaniu środków pieniężnych do banku na rachunek wskazany przez klienta.

  Warto wiedzieć, że banki nie rozliczają się między sobą na zasadzie ciągłej, ale kilka razy w ciągu doby. Są to tzw. sesje. Pierwsza sesja ma miejsce o godzinie 9.

  Zgodnie regulaminem wpłata na rachunek bankowy "Standard" włączana jest do rozliczeń międzybankowych w postaci elektronicznej najpóźniej pierwszą sesją w drugim dniu roboczym po dniu przyjęcia wpłaty. Dalszy bieg wpłaty zależy już od banku odbiorcy wpłaty oraz od sposobu i czasu zaliczania wpływów na rachunki swoich klientów w danym banku. Z kolei wpłaty z tytułu ZUS i US przekazywane są do rozliczeń międzybankowych w pierwszym dniu roboczym (nocną sesją) po dniu przyjęcia wpłaty.

  Wszelkie informacje na temat usług finansowych świadczonych przez Pocztę Polską znajdują się na stronie internetowej (www.poczta-polska.pl).

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  *REKORDOWY 20. FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY W WOJ. ŚLĄSKIM
  *NAJŁADNIEJSZE SZOPKI WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO - ZOBACZ ZDJĘCIA
  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  WIELKI KONKURS. Pokaż zimę na Śląsku i wygraj narciarski WEEKEND!Wybieramy NAJFAJNIEJSZĄ CHOINKĘ w woj. śląskim. ZAGŁOSUJ na swoją!
  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera


  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Polszmat

   pil (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   To mało powiedziane.polsat to syf jak ich mało.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Polszmat

   inny (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   ogólnie cały ten szmelc zwany polsatem to nieporozumienie . Najbardziej bawił mnie ten dziadek jąkała w wydarzeniach i torek czy stworek komentator sportowy razem z tym drugim ruskim iwanowem czy...rozwiń całość

   ogólnie cały ten szmelc zwany polsatem to nieporozumienie . Najbardziej bawił mnie ten dziadek jąkała w wydarzeniach i torek czy stworek komentator sportowy razem z tym drugim ruskim iwanowem czy jakoś. Omijać z daleka ten cyfrowy polsat , powyrzucać z kablówki ich żałosne kanały i spokój.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Potwierdzam

   Jarek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 7

   dodam jeszcze że jak jest jakaś ciekawa walka polaka czy KSW czy wydarzenie sportowe to tylko w PPV na żadnym kanale sportowym nie obejrzysz tego tylko za dodatkową opłatą,POLSAT to żenada

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Cyfrowy Polsat to najgorsza telewizja

   Andrzej Wilczek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 53 / 42

   Cyfrowy Polsat to najgorsze co może nas spotkać. Przestrzegam wszystkich przed tym operatorem. Aroganckie konsultantki "pyskują" do abonenta, brak fachowej wiedzy i pomocy w przypadku złośliwego...rozwiń całość

   Cyfrowy Polsat to najgorsze co może nas spotkać. Przestrzegam wszystkich przed tym operatorem. Aroganckie konsultantki "pyskują" do abonenta, brak fachowej wiedzy i pomocy w przypadku złośliwego wyłączania sygnału przez pracowników. Wyświetlanie planszy na pół ekranu przypominającej o zbliżającym się terminie płatności. W przypadku braku wpłaty 2 dni po terminie wyłączają ci sygnał co kilkanaście godzin, wyświetlają planszę która zasłania prawie cały ekran, straszą, grożą, wysyłają SMS-y dzwonią i szykanują. W ciągu jednego miesiąca potrafią interweniować kilkadziesiąt razy. Pierwszy SMS otrzymujesz kilkanaście dni przed terminem wpłaty, następnie tablica przypominająca o zbliżającym się terminie wpłaty wyświetlana cyklicznie co kilkadziesiąt sekund. Musisz szukać pilota i potwierdzać przyciskiem OK. Cyfrowy Polsat? Nigdy więcej!zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama