Menu Region

Tragiczny pożar w Zawierciu. Dwie osoby nie żyją

Tragiczny pożar w Zawierciu. Dwie osoby nie żyją

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Dziennik Zachodni

Patryk Drabek

Prześlij Drukuj
Dwie osoby zginęły w pożarze w jednym z mieszkań przy ulicy Aptecznej w Zawierciu. Prawdopodobnie przyczyną ich śmierci było zaczadzenie.
PStraż pożarną o prawdopodobnym pożarze na drugim piętrze budynku przy ulicy Aptecznej poinformowali policjanci. - Po przyjeździe naszych zastępów okazało się, że nic się nie pali, lecz gdy ratownicy weszli do pomieszczenia zobaczyli, że mężczyzna leży w przedsionku, a w innej części mieszkania znaleziono kobietę. W obu przypadkach stwierdzono zgon - poinformował Jerzy Szota, dowódca jednostki ratowniczo-gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu.


Spalone zostało jedno pomieszczenie, w tym znajdująca się w nim kanapa. Najprawdopodobniej przyczyną tej tragedii było zaprószenie ognia.

Pożar wybuchł dzisiaj rano lub jeszcze wczoraj po południu, lecz zostanie to dopiero ustalone.

Ogień wygasł przed przybyciem strażaków na miejsce zdarzenia. Działania straży pożarnej polegały już tylko na przewietrzeniu i zabezpieczeniu mieszkania.

Sąsiedzi w poniedziałek ostatni raz widzieli osoby, które zginęły w pożarze. - Poszli gdzieś razem i wszystko było w porządku. Wieczorem widziałem jeszcze sąsiada, który wychodził sam - mówił jeden z mieszkańców.

Sąsiadowi, który mieszka pod pomieszczeniem, w którym wybuchł pożar, nagle zaczął odpadać sufit. Razem z inną mieszkanką budynku poszedł sprawdzić, co może być tego przyczyną. 55-letni mężczyzna i 51-letnia kobieta nie odpowiadali na pukanie do drzwi, co wzbudziło niepokój sąsiadów. W tym momencie zdecydowali się zadzwonić do odpowiednich służb.

Niestety na pomoc było już za późno.

* CZYTAJ KONIECZNIE:

*REKORDOWY 20. FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY W WOJ. ŚLĄSKIM
*NAJŁADNIEJSZE SZOPKI WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO - ZOBACZ ZDJĘCIA
*Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

WIELKI KONKURS. Pokaż zimę na Śląsku i wygraj narciarski WEEKEND!Wybieramy NAJFAJNIEJSZĄ CHOINKĘ w woj. śląskim. ZAGŁOSUJ na swoją!
*Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się