Katowice: Zagraj w filmie "Bękart" Tobiasa Morgana

  Katowice: Zagraj w filmie "Bękart" Tobiasa Morgana

  LOTA

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  W niedzielę ubierz się na czarno i przyjdź o godz. 16 do klubu Gugalander, trafisz na plan filmu Tobiasa Morgana, który kręci w Katowicach film "Bękart".
  NAJNOWSZE INFORMACJE KULTURALNE Z REGIONU

  Morgan zakochał się w Katowicach podczas ubiegłorocznej edycji festiwalu filmowego Ars Independent. - W czasie Festiwalu Tobias poznał Katayoun Shahabi, irańską producentkę. Po jej aresztowaniu rozmawialiśmy z Morganem o jakimś projekcie jej dedykowanym. Niestety, w Iranie takiego filmu nie dało się nakręcić. W ten sposób narodził się pomysł na film "Bękart", którego akcja dzieje się w Katowicach - mówi Przemysław Sołtysik z instytucji Katowice - Miasto Ogrodów.

  Angielski reżyser filmowy i teatralny pracuje w Katowicach od 4 stycznia. "Bękart" będzie wielowątkową historią o skonfliktowanych ideologiach, niesprawiedliwości społecznej i rewolucji. Projekt jest wynikiem współpracy pomiędzy organizowanym przez instytucję Katowice Miasto Ogrodów festiwalem Ars Independent a Autr Films, małą firmą producencką prowadzoną przez Morgana. W filmie wystąpią przede wszystkim naturszczycy - mieszkańcy regionu oraz reprezentanci środowisk artystycznych ze śląska.

  W niedzielę wielbiciele niezależnego kina mają okazję pomóc w realizacji filmu. Wystarczy mieć więcej niż 18 lat, założyć ubrania ciemnego koloru, wypełnić oświadczenie ze zgodą na wykorzystanie wizerunku (do pobrania ze strony festiwalu www.arsindependent.pl) i przyjść o godzinie 16.00 do klubu Gugalander, gdzie będzie kręcona scena koncertu.

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  *REKORDOWY 20. FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY W WOJ. ŚLĄSKIM
  *NAJŁADNIEJSZE SZOPKI WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO - ZOBACZ ZDJĘCIA
  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  WIELKI KONKURS. Pokaż zimę na Śląsku i wygraj narciarski WEEKEND!Wybieramy NAJFAJNIEJSZĄ CHOINKĘ w woj. śląskim. ZAGŁOSUJ na swoją!
  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama