Rozbudowa siemianowickiej oparzeniówki na półmetku

  Rozbudowa siemianowickiej oparzeniówki na półmetku

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  Rozbudowa Siemianowickiego Centrum Leczenia Oparzeń jest już na półmetku. W ramach inwestycji powstanie nowa izba przyjęć, blok operacyjny, oddział anestezjologii i intensywnej opieki medycznej oraz lądowisko dla helikopterów na dachu.
  "Przed 31 grudnia 2011 zakończone zostały wszystkie roboty budowlane i instalacyjne. Inwestycja jest już na półmetku. Przewidujemy, że w drugim kwartale tego roku uda nam się otworzyć nową izbę przyjęć wraz z salami izolacyjnymi" - powiedziała PAP rzecznik prasowy siemianowickiej oparzeniówki dr Justyna Glik.

  38 mln zł na rozbudowę szpitala przekazały w 2009 roku władze województwa śląskiego. W ramach rozbudowy powstał nowy budynek, który bezpośrednio przylega do obecnej siedziby szpitala mieszczącej się w zabytkowym obiekcie.


  Harmonogram prac przewiduje, że wykańczanie oraz wyposażanie nowego obiektu potrwa do końca 2013 roku. Oprócz nowej izby przyjęć otwarte zostaną: oddział septyczny do leczenia piorunujących zakażeń, blok operacyjny, oddział anestezjologii i intensywnej opieki medycznej. W ramach oddziału intensywnej opieki medycznej, który ma również docelowo funkcjonować w strukturze krajowego systemu ratownictwa medycznego, zostanie wyodrębniona toksykologia.

  Na dachu nowego obiektu w Centrum Leczenia Oparzeń powstanie lądowisko dla helikopterów, co pozwoli maksymalnie skrócić czas dotarcia chorych z ciężkimi oparzeniami z terenu całego kraju.

  Do Centrum trafiają najciężej poparzeni. Tak było m.in. po katastrofie w kopalni Wujek-Śląsk sprzed ponad dwóch lat, kiedy do Siemianowic Śląskich zostało przewiezionych prawie 30 górników.

  Szpital dysponuje pracownią hiperbarii tlenowej, wyposażoną w wielomiejscową komorę hiperbaryczną oraz dwie komory jednoosobowe. W Centrum mieści się też najnowocześniejsza w Polsce pracownia hodowli komórek i tkanek in vitro oraz Bank Tkanek. (PAP)

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  *REKORDOWY 20. FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY W WOJ. ŚLĄSKIM
  *NAJŁADNIEJSZE SZOPKI WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO - ZOBACZ ZDJĘCIA
  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Dramatyczny WYPADEK AUTOBUSÓW w Mysłowicach. IKARUS zawisł nad rzeką! [ZDJĘCIA]
  KATOWICE jednym z 7 CUDÓW świata? To nie żart. Zobacz o co chodzi[/b]*Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama