Ważne
  Tegoroczny budżet Gliwic jest rekordowy. Ponad pół miliarda...

  Tegoroczny budżet Gliwic jest rekordowy. Ponad pół miliarda na inwestycje

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  Rekordowe dochody, rekordowe wydatki, rekordowe nakłady na inwestycje - tak przedstawia się tegoroczny budżet Gliwic.
  Pomimo recesji gospodarczej, miasto wciąż pozostaje w dobrej kondycji finansowej. Do wydania przewidziano w budżecie największą jak dotąd kwotę - ponad 1,2 miliarda złotych. Ponad pół miliarda złotych zaplanowano przeznaczyć na inwestycje. Najwięcej pieniędzy ma zostać wydane na przedsięwzięcia z działu "Transport i łączność" - około 174 mln zł.

  Drugi pod względem wysokości nakładów dział to "Kultura fizyczna" - ponad 147 mln zł, trzeci to "Gospodarka mieszkaniowa" - ponad 64 mln zł.
  Jakie inwestycje będą realizowane w Gliwicach w 2012 roku? Wśród ważniejszych zadań planowanych na ten rok znalazły się m.in.: rozpoczęcie budowy Drogowej Trasy Średnicowej i hali widowiskowo-sportowej Podium, kontynuacja budowy estakady (połączenie ulic Portowej i Perseusza), przebudowa kolejnych ulic na Starówce, dalsza rozbudowa inteligentnego systemu sterowania sygnalizacją świetlną na skrzyżowaniach, budowa trzech sal sportowych przy szkołach oraz centrum sportowo-kulturalnego w Łabędach.

  Na dofinansowanie niektórych przedsięwzięć miasto chce pożyczyć w najbliższych latach ponad 330 mln zł w ramach dwóch kredytów w Europejskim Banku Inwestycyjnym (na korzystnych warunkach - dzięki dobrym ocenom ratingowym). Spłata długów ma być rozłożona na 15 i 25 lat (maksymalnie). Do tej pory Gliwice były jednym z najmniej zadłużonych miast w Polsce i realizowały inwestycje ze środków pochodzących z budżetu miejskiego oraz pieniędzy unijnych.

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  *REKORDOWY 20. FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY W WOJ. ŚLĄSKIM
  *NAJŁADNIEJSZE SZOPKI WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO - ZOBACZ ZDJĘCIA
  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Dramatyczny WYPADEK AUTOBUSÓW w Mysłowicach. IKARUS zawisł nad rzeką! [ZDJĘCIA]
  KATOWICE jednym z 7 CUDÓW świata? To nie żart. Zobacz o co chodzi[/b]*Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama