Międzynarodowy oszust mięsny zatrzymany w Katowicach

  Międzynarodowy oszust mięsny zatrzymany w Katowicach

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  Śląscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali 40-letniego mężczyznę. Jest on podejrzany o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która działała na terenie Polski i krajów Unii Europejskiej. Przestępcy wyłudzili z kilkunastu firm towar o wartości przekraczającej kwotę 4.000. 000 złotych. Jest to już 17 osoba zatrzymana w tej sprawie.
  Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Katowicach, zatrzymali 40-letniego mieszkańca województwa małopolskiego. Mężczyzna jest kolejną osobą zatrzymaną w sprawie tzw. afery mięsnej. Zebrane przez śledczych dowody pozwolił na postawienie mu wczoraj zarzutu udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz oszustwa. Prokurator Okręgowy w Katowicach zastosował wobec zatrzymanego poręczenie majątkowe, dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju.

  W trakcie prowadzonego śledztwa funkcjonariusze ustalili, że przestępcy zajmowali się wyłudzaniem towarów, głównie mięsa, doprowadzając do niekorzystnego rozporządzenia mieniem podmioty gospodarcze z całej Polski oraz pięć firm zagranicznych: z Holandii, Belgii, Niemiec, Hiszpanii i Danii. Oszuści zamawiali m.in. towar w postaci: filetów i innych części drobiu oraz mięsa wieprzowego, podając się za przedstawicieli różnych, faktycznie istniejących przedsiębiorstw. Posługiwali się przy tym sfałszowanymi dokumentami i pieczątkami. Po otrzymaniu towaru na odroczony termin płatności lub na kredyt kupiecki (ubezpieczony), nigdy za niego nie płacili. Jak ustalili śledczy, grupa przestępcza wyłudziła towary na łączną kwotę przekraczającą 4.000.000 złotych. Do tej pory łącznie w sprawie zatrzymano 17 osób.

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  *REKORDOWY 20. FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY W WOJ. ŚLĄSKIM
  *NAJŁADNIEJSZE SZOPKI WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO - ZOBACZ ZDJĘCIA
  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Dramatyczny WYPADEK AUTOBUSÓW w Mysłowicach. IKARUS zawisł nad rzeką! [ZDJĘCIA]
  KATOWICE jednym z 7 CUDÓW świata? To nie żart. Zobacz o co chodzi[/b]
  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama