I liga koszykówki: MKS Dąbrowa Górnicza - AZS WSGK Kutno 84:78

Tomasz Szymczyk
Koszykarze MKS-u Dąbrowa Górnicza pokonali w sobotę w hali Centrum beniaminka I ligi z Kutna i tym samym zrewanżowali się rywalom za porażkę w pierwszej rundzie rozgrywek.

Początkowo górą byli rywale, którzy do połowy prowadzili 35:30. W trzeciej kwarcie MKS zdołał odrobić straty wygrywając 20:14, ostatnią część meczu wygrali jednak koszykarze z Kutna i do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. Tę sześcioma punktami wygrał MKS, który w całym spotkaniu zwyciężył 84:78.

- Ostatnie mecze nie były w naszym wykonaniu dobre, więc chcieliśmy odbudować się przed własną publicznoscią. Przeciwnik był bardzo wymagający, więc wygrana bardzo cieszy - mówił nam po meczu II trener MKS-u Michał Dukowicz.

Punkty dla MKS-u: Michał Wołoszyn - 23, Piotr Zieliński - 18, Łukasz Szczypka - 16, Paweł Zmarlak - 13, Łukasz Grzegorzewski - 6, Grzegorz Grochowski - 5, Krzysztof Morawiec - 3.

W innych meczach I ligi: Start Gdynia - MOSiR Krosno 99:46, Spójnia Stargard Szczeciński - Sudety Jelenia Góra 69:57, Sokół Łańcut - Rosa Radom 72:68, Znicz Pruszków - AZS Szczecin 77:70, Sportino Inowrocław - SKK Siedlce 61:66,Startu Lublin - Polonią Przemyśl 73:68.

W środę dąbrowianie grają na wyjeździe z Polonią Przemyśl, we własnej hali zagrają 28 stycznia z MOSiR-em Krosno.