PŚ w skokach: Bardal najlepszy na treningu, Stoch dziewiąty

Redakcja
Norweg Anders Bardal oddał najlepszy skok, na odległość 195 m, w serii treningowej przed pierwszym konkursem Pucharu Świata w lotach narciarskich na mamucim obiekcie Kulm w austriackim Bad Mitterndorf. Kamil Stoch był dziewiąty, lądując na 190,5 m.

NAJNOWSZE INFORMACJE SPORTOWE Z REGIONU

Jako pierwszy startował Austriak David Zauner. Wylądował na 200,5 m i jury natychmiast zdecydowało się obniżyć rozbieg z jedenastej do dziewiątej belki. Potem Norweg Rune Velta powtórzył ten wynik z dziewiątej belki. Obniżono więc rozbieg do siódmej. Pozostali zawodnicy nie przekroczyli już 200 metrów.

Drugie miejsce na treningu zajęli ex aequo Austriak Gregor Schlierenzauer i Słoweniec Robert Kranjec. Pierwszy uzyskał 187 m, drugi 188,5.

Zwycięzca Pucharu Świata w poprzednim sezonie Austriak Thomas Morgenstern uplasował się na 5. pozycji lądując na 190 m.

Z trójki pozostałych Polaków nieźle wypadł tylko Piotr Żyła zajmując 16. pozycję po lądowaniu na 178,5 m. Maciej Kot był 41. - 139,5 m, a Tomasz Byrt 49. - 121 m. Słabo zaprezentował się lider Pucharu Świata Austriak Andreas Kofler, który został sklasyfikowany na 40. pozycji z rezultatem 133,5 m. (PAP)