Menu Region

"Szóstka" w Lotto padła w Zawierciu. Milioner się nie...

"Szóstka" w Lotto padła w Zawierciu. Milioner się nie zgłosił [AKTUALIZACJA]

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Dziennik Zachodni

Monika Ziółkowska-Wnuk

10Komentarzy Prześlij Drukuj
"Szóstka" w Lotto padła w Zawierciu. Milioner się nie zgłosił [AKTUALIZACJA]

(© arc.)

Jedna z najwyższych w historii Lotto wygrana padła w Zawierciu. Szczęśliwiec sam skreślił sześć liczb, na dwuzakładowym kuponie wartym 18 zł. Wygraną dały mu liczby: 13, 19, 20, 26, 31, 47. Kim jest zwycięzca?
AKTUALIZACJA 31 STYCZNIA

Minęły dwa tygodnie od chwili, kiedy padła jedna z najwyższych wygranych w historii Lotto. Niestety, suma 10,7 mln złotych nadal nie ma swojego właściciela. Zdeponowane pieniądze czekają na zawierciańskiego milionera w jednym z 17 oddziałów Totalizatora Sportowego na terenie kraju. Na odbiór nagrody ma 60 dni.

- W dalszym ciągu zawierciańska "szóstka" nie została odebrana - informuje nas Przemysław Stasz, specjalista w zespole PR i Komunikacji Totalizatora Sportowego. - Po odbiór wygranej można się zgłosić już następnego dnia po losowaniu, w którym stwierdzono wygraną. Wygrane wypłacane są w dowolnej formie, zgodnie z życzeniem odbierającego - dodaje.


To już drugi przypadek w regionie, kiedy nagroda nie została odebrana zaraz po ogłoszeniu wyników losowania. W ubiegłym roku milionera szukano w Tarnowskich Górach.

- Szczęśliwiec 25 marca trafił "szóstkę" w Lotto i ponad miesiąc nie zgłaszał się po odbiór wygranej. Dzięki szerokiej kampanii lokalnej i wsparciu mediów gracz w końcu zgłosił się do oddziału Totalizatora Sportowego z kuponem wartym 10,6 mln złotych - wspomina Stasz.

Zdarzył się jednak przypadek nieodebrania nagrody w Lotto. W Wejherowie w grudniu 2008 roku gracz nie zgłosił się po wygraną, która wynosiła 11,8 mln zł.

W Zawierciu nie odebrano też kolejnej wygranej w Lotto. Tym razem w ubiegłą sobotę w kolekturze przy ul. Westerplatte trafiono "piątkę", czyli ok. 138 tys. zł. Ta suma też czeka na swojego właściciela. ZM


19 STYCZNIA

- Wtorkowe trafienie, warte 10,7 mln zł, jest jednym z najwyższych w historii Lotto. Gracz sam skreślił dwa zestawy liczb na trzy kolejne losowania. Okazało się, że "szóstkę" miał już w pierwszym losowaniu - mówi Przemysław Stasz, specjalista w zespole PR i Komunikacji Totalizatora Sportowego.

ZOBACZ TABELĘ Z NAJWYŻSZYMI WYGRANYMI W HISTORII POLSKICH LOTERII

- W rankingu lottomilionerów, liczącym 811 pozycji, wygrana z Zawiercia zajmuje 28. miejsce. Na liście najwyższych wygranych są jeszcze cztery "szóstki", które padły łupem zawierciańskich graczy. Pierwsza duża wygrana miała miejsce w 1998 r., dwie następne rok później. Ostatnia wygrana warta ponad milion złotych padła całkiem niedawno, bo we wrześniu 2009 r. - dodaje Przemysław Stasz.

Dającej tyle szczęścia kolektury, nie trzeba było długo szukać. Miasto aż huczy od plotek, gdzie padła milionowa wygrana i zgodnie wskazują na jedną z kolektur przy ulicy Obrońców Poczty Gdańskiej.

CZYTAJ WIĘCEJ: REKORDOWE LOSOWANIE LOTTO 27 WRZEŚNIA

- Wszyscy zastanawiają się, kto miał tyle szczęścia i wygrał ogromną sumę pieniędzy. Nie wiemy czy była to osoba, która gra systematycznie, czy może ktoś kto chciał spróbować szczęścia - podkreśla Anna Ziaja, główna kasjerka w Intermarche, gdzie padła rekordowa wygrana.

Milioner nie zgłosił się jeszcze po swoją wygraną, choć wszyscy z niecierpliwością czekają na tą informację.

MILIONERZY Z WOJ. ŚLĄSKIEGO - LISTA MILIONERÓW

- Zazdroszczę wygranej, choć samemu kilka razy trafiłem "czwórkę". Ciekawe co zrobią z taką ogromną sumą pieniędzy - zastanawia się mężczyzna, który systematycznie gra w Lotto.

Szczęśliwiec z Zawiercia poszerzył grono milionerów z regionu i dołączył m.in. do graczy z Tarnowskich Gór, Katowic i Zabrza. Wygrana kwota zostanie uszczuplona o podatek, który będzie potrącony przy wypłacie nagrody. Jest to 10 proc. wartości wygranej kwoty. Zawiercianin ma dwa miesiące na odebranie wygranej w jednym z 17 oddziałów Totalizatora Sportowego.

* CZYTAJ KONIECZNIE:

*TOP 10 NAJZABAWNIEJSZYCH ŚLĄSKICH SŁÓW
*NAJŁADNIEJSZE SZOPKI WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO - ZOBACZ ZDJĘCIA
*Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

Dramatyczny WYPADEK AUTOBUSÓW w Mysłowicach. IKARUS zawisł nad rzeką! [ZDJĘCIA]
KATOWICE jednym z 7 CUDÓW świata? To nie żart. Zobacz o co chodzi

*Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

10

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Ma czas

+38 / -34

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Argo (gość)  •

Spokojnie gracz ma czas na odebranie nagrody jakbyście wygrali sami byście musieli przemyśleć parę spraw, co i jak zorganizować po odbiorze pieniędzy a to nie są drobne :).Jutro kumulacja 21 milionów czuję że padnie 1 szóstka i do tego w małym mieście. Zawiercie nie jest tak wielkim miastem jak Warszawa a jak wiadomo ludzie nie lubią tych którzy mają za dużo pieniędzy i to jeszcze wygranych w Lotto.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Wygrana

+36 / -19

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

pawcio90@op.pl (gość)  •

Nie dość, że wygrają miliony co jest trudne to jeszcze nie odbierają życiowej szansy !!!! Tyle kasy przepada. Dajcie mi ten kupon ;)

odpowiedzi (0)

skomentuj

wygrana

+25 / -34

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

byly gracz (gość)  •

wszystkie te glowne wygrane,padaja przez podstawione slupy.jest to opinia moja i innych.jedynym wygrywajacym jest TS,w mysl zasady;lotto cie nie buja,ty mu dyche,on ci h.....ja.

odpowiedzi (0)

skomentuj

pppppppp

+66 / -37

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

lllll (gość)  •

1,3mln zostało rozdane na trafione "trójki", "czwórki" i "piątki"

odpowiedzi (0)

skomentuj

NIBY WYGRANA

+42 / -85

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

zdzislaw558 (gość)  •

Płacąc za zakład płaci się podatek.Komu dopisze niby szczęście płaci znowu drugi raz podatek.A na wczasy jadą właściciele z TOTO.Po komisyjnym losowaniu gdy okazało się że były dwie takie same kulki zrezygnowano z komisji 3-osobowej i nie robi się już wcale zbliżeń.Dziwnym trafem co jakiś niby czas pada tylko 1,lub 2.główne wygrane.Dlaczego nie chcą wrócić do losowania przy pomocy tzw.(sierotki).

odpowiedzi (0)

skomentuj

Ciekawe

+108 / -76

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

ertyt (gość)  •

Ciekawe kto się przyzna do wygranej.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Wygrana

+80 / -26

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

czytelnik (gość)  •

W losowaniu tym ktoś grał o 12 mln.zł.bo tak było podane przez Totalizatora.
Ktoś wygrał 10,7 mln.zł. , gdzie zatem jest 1,3 mln. Totalizator zwinął.?

skomentuj

Przewidywana pula

+30 / -31

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Pawlo (gość)  •

To jest przewidywana pula. Wtedy się nie uzbierało do 12 milionów tylko do 10 700 000 i z tego 10 % podatku trzeba zabulić. Dobrze, że nie ma 40% lub 50% podatku jak za granica bywa.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Podatek

+86 / -55

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

www (gość)  •

10% podatku zabrał Totalizator, proste.

odpowiedzi (0)

skomentuj

No właśnie

+100 / -19

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

RAZ (gość)  •

A może to kwestia podatku? Nie wiem.

odpowiedzi (0)

skomentuj