W piątek Gala Laurów Studenckich 2011

  W piątek Gala Laurów Studenckich 2011

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  20 stycznia 2012 r. odbędzie się kolejna edycja wręczenia nagród środowiskowych Laury Studenckie. Gala rozpocznie się o godz. 19.00 w katowickim hotelu Angelo. Nagrody przyznawane przez studentów Uniwersytetu Śląskiego mają honorować ludzi, organizacje oraz instytucje, które w znacznym stopniu przyczyniły się do rozwoju i upowszechnienia kultury akademickiej.
  Laury Studenckie wręczane są w następujących kategoriach:

  instytucja przyjazna studentom,
  promotor kultury studenckiej,
  wydarzenie kulturalne roku,
  przyjaciel studentów
  oraz nagroda honorowa.

  Laureatów wybiera kapituła powoływana przez Samorząd Studentów Uniwersytetu Śląskiego. Do 18 grudnia 2011 r. studenci mogli zgłaszać kandydatów w kategorii przyjaciel studentów. Głosowanie przebiegało elektronicznie na stronie: www.laurstudencki.pl.

  Laur Studencki w kategorii Nagroda Honorowa otrzyma prorektor ds. studenckich, promocji i współpracy z zagranicą prof. dr hab. Barbara Kożusznik.

  Organizatorem wydarzenia jest Samorząd Studencki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

  Idea Lauru Studenckiego narodziła się w 2007 roku z refleksji i dyskusji (m. in. z członkami kół naukowych) o potrzebie podziękowania ludziom i instytucjom, które okazały nam - studentom - pomoc w organizacji naszych przedsięwzięć, wspomogły nas finansowo, czy po prostu zainspirowały do tworzenia.

  Nie byłoby całej tej działalności gdyby nie przychylne nastawienie ludzi, którzy podejmują wiążące decyzje w ważnych dla nas sprawach. Z wielkiej potrzeby i chęci podziękowania za okazaną pomoc i wsparcie w krzewieniu szeroko pojętej akademickiej kultury Samorząd Studencki już po raz piąty postanowił przyznać nagrody środowiska studenckiego: LAUR STUDENCKI 2011. -powiedział Mikołaj Makowski, Przewodniczący Kapituły Lauru Studenckiego

  Kapituła Nagrody Środowiskowej LAUR STUDENCKI 2008 zadecydowała o stworzeniu statuetki LAURU. Jako wzór posłużył Pomnik Studenta zaprojektowany przez artystów z Katedry Rzeźby Instytutu Sztuki UŚ w Cieszynie, panów prof. Jerzego Fobera i prof. Andrzeja Szarka. Wykonania formy statuetki oraz pięciu pierwszych odlewów (LAURÓW 2008) podjęła się Krakowska pracownia rzeźbiarska FORM STUDIO.

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  *TOP 10 NAJZABAWNIEJSZYCH ŚLĄSKICH SŁÓW
  *NAJŁADNIEJSZE SZOPKI WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO - ZOBACZ ZDJĘCIA
  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Dramatyczny WYPADEK AUTOBUSÓW w Mysłowicach. IKARUS zawisł nad rzeką! [ZDJĘCIA]
  KATOWICE jednym z 7 CUDÓW świata? To nie żart. Zobacz o co chodzi

  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama