Ważne
  W sektorze z kokpitem Tu-154m znaleziono ciała 13 osób. Nie...

  W sektorze z kokpitem Tu-154m znaleziono ciała 13 osób. Nie było wśród nich pilotów

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Ppłk Zbigniew Rzepa, rzecznik Naczelnej Prokuratury Wojskowej, poinformował, że w strefie nr 1, oprócz zwłok gen. Andrzeja Błasika, znaleziono także ciała i fragmenty ciał 12 innych ofiar katastrofy. Z załogi samolotu, tylko ciało nawigatora Artura Ziętka zostało odnalezione w tym sektorze. - Ciała pozostałych członków załogi [pilotów Arkadiusza Protasiuka i Roberta Grzywny oraz mechanika Andrzeja Michalaka -red.] znaleziono w sektorach 2 i 3 - powiedział "Rzeczpospolitej" ppłk Rzepa.


  Jak tłumaczył Andrzej Seremet w "Kropce nad i", sektor nr 1 "mógłby być uznany za przestrzeń, w której powinien znajdować się kokpit". - Trudno mówić o kokpicie, ponieważ samolot był poddany tak daleko idącej destrukcji, że nie sposób było na miejscu zebrać te wszystkie szczątki w tak klarowny obraz, żeby powiedzieć "to jest wyłącznie kokpit". Elementy były rozrzucone na znacznej przestrzeni - powiedział prokurator generalny.

  Informacje o rozmieszczeniu ciał ofiar katastrofy smoleńskiej stawiają pod znakiem zapytania argumenty przedstawione przez Jerzego Millera. Były szef MSWiA w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" utrzymywał, że odnalezienie zwłok gen. Błasika w sektorze nr 1 jest dowodem na jego obecność w kokpicie. Podobnej tezy bronił także m.in. były polski akredytowany przy MAK, płk Edmund Klich.

  Źródło: ''Rzeczpospolita''/PAP

  CO USTALILI BIEGLI Z KRAKOWA? ZOBACZ NOWE STENOGRAMY  Dwóch generałów w kokpicie Tu-154m? Miller: Czuliśmy, że brakuje nam jeszcze jednej osoby''  ''Biegli wykazali, że Tu-154m nie uderzył w brzozę. Nie ma odgłosu''  CZYTAJ TEŻ:
  * Rosyjski dziennik: Błasika chce się dziś usunąć z kabiny i uznać za trzeźwego
  * Tusk: Raport Millera nie oceniał Błasika negatywnie. Nie ma podstaw do wznowienia prac komisji
  * Co dalej z raportem MAK? "Niewykluczone, że będziemy domagać się sprostowania"
  * "Pseudoeksperci bronią stanowiska Rosjan. Powinny zająć się nimi odpowiednie służby"
  * Co robił gen. Błasik? Porównanie trzech wersji stenogramów Tu-154m
  * Macierewicz: Raport Millera został sfałszowany. Nie wiem, kto to zrobił, ale...

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Sztuczny hel i sztuczna mgła

   spokojny

   Zgłoś naruszenie treści / 39 / 34

   Sztuczny hel i sztuczna mgła też są 100% pewne. Aha, jest dowód w postaci „filmu w internecie zrobionego przez amerykańskiego satelitę”. Pardon, Apollo 1 czy 2 a może i sam Wostok? Przy...rozwiń całość

   Sztuczny hel i sztuczna mgła też są 100% pewne. Aha, jest dowód w postaci „filmu w internecie zrobionego przez amerykańskiego satelitę”. Pardon, Apollo 1 czy 2 a może i sam Wostok? Przy takich argumentach pokornie milknę z wrażenia. Racja, nie wiemy też czy Marsjanie nie maczali w tym palców. Tego też nie można wykluczyć.

   I jeżeli normalne jest twierdzenie, że „rząd ma krew na rękach” albo, że są „fakty” oraz zdjęcia kręgów zbożowych z Wylatowa jako dowód, że za wszystko winne jest UFO. Albo jeśli normalne ma być, że maszyna do mgły ją zrobiła a YouTube jest dowodem na to, że po lesie biegali bandyci strzelający do samolotu, to wtedy tak, ja się nadaję do wariatkowa. zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Rzetelne sowieckie śledztwo

   władysław (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 51 / 49

   Szkoda, że zamilkłeś tak późno. Nie ma sensu wchodzić w szczegóły w polemice. Gdybyś potrafił myśleć to wystarczyłoby Ci porównanie podejścia komisji badającej katastrofy Concorda i nad Lockerbie z...rozwiń całość

   Szkoda, że zamilkłeś tak późno. Nie ma sensu wchodzić w szczegóły w polemice. Gdybyś potrafił myśleć to wystarczyłoby Ci porównanie podejścia komisji badającej katastrofy Concorda i nad Lockerbie z zachowaniem sowieckiego sołdata wybijającego szyby i tnącego wrak.
   Ale musiałbyś pomyśleć a to dla Ciebie kosmos.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   dupek

   lolo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 53 / 49

   wielki

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama