Masz "superdziadków"? Pokaż ich całemu światu

  Masz "superdziadków"? Pokaż ich całemu światu

  KD

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W ten weekend swoje największe święto obchodzą babcie i dziadkowie - Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji wraz ze Śląskim Urzędem Wojewódzkim, rozpoczynamy akcję, w którym przyznamy wyjątkowy tytuł "Superdziadków".
  Masz "superdziadków"? Pokaż ich całemu światu
  O co chodzi? Główne zadanie należy do wnuków, którzy muszą zaprezentować swoich wyjątkowych dziadków. Wystarczy przygotować o nich materiał (tekst, audio). "Superdziadek" i "superbabcia", to osoby, które, mimo, że okres pracy zawodowej mają już za sobą wciąż są aktywne, pielęgnują swoje pasje i chętnie dzielą się nimi z wnukami i innymi udowadniając, że jesień życia może być inspirująca.

  - To też sposób, by uczcić Europejski Rok Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej, który obchodzimy w tym roku - mówi Łukasz Łata ze Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego, pomysłodawcy konkursu.

  Jeden dzień z babcią Genowefą. Zobacz

  A jak pokazują nasze publikacje, choćby dzisiejsza w Magazynie Rodzinnym (str. 3), seniorów z ciekawymi pasjami w śląskiem nie brakuje. Chodzą na jogę, fitness, ćwiczą w wodzie, biegają w maratonach lub jeżdżą na rowerach. Skutecznie zarażają tymi pasjami dzieci, wnuki a nawet prawnuki.

  Najciekawsze osoby, które poznamy z opowieści wnuków, zdobędą tytuł "Superdziadków". Czekają na nie, tak samo jak i na autorów prac, niespodzianki. Dodatkowo ich sylwetki przedstawimy naszym czytelnikom na łamach "Dziennika Zachodniego".

  Dziadek i babcia z ciekawym hobby to skarb dla wnuków

  Informacje o wydarzeniach w ramach ER 2012 można śledzić na Facebooku KLIKNIJ. Zaś projekty należy przesłać na adres mailowy: er2012@katowice.uw.gov.pl lub wysłać pocztą na adres Wydział Informacji Europejskiej i Projektów Transgranicznych Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach ul. Jagiellońska 25, 40-032 Katowice. Na reportaże czekamy do końca lutego 2012.

  Konkurs, w którym poznamy nietuzinkowych seniorów, to tylko jedna z propozycji, jakie przygotował Śląski Urząd Wojewódzki. Wraz z Parkową Akademią Wolontariatu, która działa przy Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie, ruszy Akademia Wiedzy o Unii Europejskiej dla Seniorów. Będzie to cykl wykładów i warsztatów poświęconych tematyce unijnej oraz przygotowywania projektów o dofinansowanie ze środków Europejskich.

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  *TOP 10 NAJZABAWNIEJSZYCH ŚLĄSKICH SŁÓW
  *NAJŁADNIEJSZE SZOPKI WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO - ZOBACZ ZDJĘCIA
  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Dramatyczny WYPADEK AUTOBUSÓW w Mysłowicach. IKARUS zawisł nad rzeką! [ZDJĘCIA]
  KATOWICE jednym z 7 CUDÓW świata? To nie żart. Zobacz o co chodzi

  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama