W Zabrzu rodziny wielodzietne z kartą Rodzina 5+

  W Zabrzu rodziny wielodzietne z kartą Rodzina 5+

  Bartosz Pudełko

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Pierwsze karty "Rodzina na 5+" już w zabrzańskim Urzędzie Miejskim wydano. Program skierowany jest do rodzin wielodzietnych, zastępczych, a także podopiecznych całodobowych placówek opiekuńczo-wychowawczych. Programem w Zabrzu może zostać objętych nawet 1,2 tys. takich rodzin.
  W Zabrzu rodziny wielodzietne z kartą Rodzina 5+

  ©Bartosz Pudełko

  - Są to imienne karty ważne z dowodem tożsamości. Każdy członek rodziny dostaje jeden taki dokument, uprawniający do korzystania z miejskich instytucji kultury i rekreacji z 50-proc. zniżką - mówi Czesława Winecka, naczelnik Wydziału Ochrony Zdrowia i Polityki Społecznej.

  Karty honorują Dom Muzyki i Tańca, MOSiR, MOK, Muzeum Miejskie, Filharmonia Zabrzańska, Teatr Nowy i Miejski Zakład Kąpielowy. Zniżka obowiązuje wyłącznie na imprezy organizowane przez podane instytucje.

  Czytaj więcej o kartach w Zabrzu


  Rodzina państwa Klinke była w gronie tych, którzy odebrali karty jako pierwsi. Jak podkreślają Ewa i Damian Klinkowie, szczególnie cieszy ich fakt, że będą mogli teraz częściej chodzić całą rodziną do zabrzańskiej filharmonii. Pan Damian cieszyłby się, jak i pewnie wielu zabrzan, gdyby zniżki obowiązywały także na mecze Górnika i w Multikinie.

  - Będziemy starać się stale poszerzać pulę instytucji i organizacji w programie - mówi Winecka. Ostatnio do programu dołączyła również firma Allianz, która dla posiadaczy kart "Rodzina na 5+" oferuje zniżki na ubezpieczenie mieszkania czy samochodu.

  Aby ubiegać się o kartę programu "Rodzina na 5+", wystarczy złożyć wniosek, który pobrać można ze strony UM i dokument tożsamości. Na decyzję poczekamy ok. 2 tygodni.

  Programem objęto do tej pory 10 rodzin. Kolejnych 15 wniosków wpłynęło już do UM. Jak twierdzą rodziny, które już mają karty, formalności są niewielkie i sprawę można szybko załatwić.

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  *TOP 10 NAJZABAWNIEJSZYCH ŚLĄSKICH SŁÓW
  *NAJŁADNIEJSZE SZOPKI WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO - ZOBACZ ZDJĘCIA
  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Dramatyczny WYPADEK AUTOBUSÓW w Mysłowicach. IKARUS zawisł nad rzeką! [ZDJĘCIA]
  KATOWICE jednym z 7 CUDÓW świata? To nie żart. Zobacz o co chodzi

  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Karta Rodzina 5+

   Zabrzanka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 58 / 59

   Karty honorują Dom Muzyki i Tańca ? Jeszcze nie udało nam się z tego skorzystać, bo honorują je TYLKO na swoje widowiska (są takie?). W Teatrze Nowym można skorzystać z karty Rodzina 5+ przy każdym...rozwiń całość

   Karty honorują Dom Muzyki i Tańca ? Jeszcze nie udało nam się z tego skorzystać, bo honorują je TYLKO na swoje widowiska (są takie?). W Teatrze Nowym można skorzystać z karty Rodzina 5+ przy każdym spektaklu, natomiast w Domu Muzyki i Tańca - NIE ! Karta upoważnia do korzystania z miejskich instytucji kultury i rekreacji z 50-proc. zniżką - mówi Czesława Winecka, naczelnik Wydziału Ochrony Zdrowia i Polityki - czy Pani wie, że Dom Muzyki i Tańca do nich nie należy?zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama