Ważne
  Szał studniówek trwa [CENY STUDNIÓWEK]

  Szał studniówek trwa [CENY STUDNIÓWEK]

  KD

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Szał studniówek trwa [CENY STUDNIÓWEK]

  ©ARC DZ

  Studniówkowy sezon w pełni. Trudno znaleźć wolną restaurację, muzyków czy fotografa. Tłoczno jest w butikach z sukniami i garniturami. Tak, tak, przygotowania na dobre zawróciły w głowie maturzystom. Również ich rodzice mogą w tym czasie mieć lekkie zawroty głowy. Szczególnie wtedy, gdy dowiedzą się, ile w sumie kosztuje zabawa ich dzieci.
  Szał studniówek trwa [CENY STUDNIÓWEK]

  ©ARC DZ

  Jak obliczył portal internetowy dla uczniów perspektywy.pl, co trzeci maturzysta w tym roku wyda na studniówkę więcej niż 800 zł. To, jak wynika z danych firmy Sedlak & Sedlak, prawie jedna trzecia pensji szeregowego pracownika (2,5 tys. zł).

  W co się ubrać na studniówkę, żeby było dobrze? ZOBACZ


  Wydatki przekraczające 800 zł zadeklarowało aż 32 proc. tegorocznych studniówkowiczów. Od 800 do 701 zł wyda na bal 9 proc. z nich. Tyle samo maturzystów na przygotowania wyda o sto zł mniej. Trochę ponad 10 proc. oszacowało, że zmieści się w przedziale cen od 600 do 501 zł. Też ok. 10 proc. zadeklarowało, że uszczupli portfel rodziców o 500-401 zł. Plany zamknięcia budżetu w kwocie od 400 do 301 zł oraz od 300 do 201 zł ma po 9 proc. maturzystów. Mniej niż 200 zł wyda tylko 11 proc. uczniów (przepytano 1596 osób).

  Jak jest w województwie śląskim? Okazuje się, że maturzyści przed studniówką z groszem się nie liczą. Większość z nich na przygotowania do studniówkowej zabawy wydała ponad tysiąc złotych! Wszyscy zgodnie przyznają, że warto - taki bal to wspomnienie na całe życie.

  - To był główny temat rozmów w naszym domu od kilku miesięcy. Nie potrafiłem powiedzieć córce, że czegoś jej nie kupię - mówi Adam Mazur z Zawiercia, tata Klaudii, która bawiła się w tym roku na studniówce.

  Warto więc, by rodzice i dziadkowie przyszłorocznych maturzystów już zaczęli odkładać gotówkę na wielki bal.

  BYŁEŚ JUŻ NA STUDNIÓWCE? PRZEŚLIJ ZDJĘCIA NA alert@dz.com.pl z tematem: STUDNIÓWKA I OPISEM. OPUBLIKUJEMY JE NA DZIENNIKZACHODNI.PL
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Studniowka jaki koszt od osoby

   Basia (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 55 / 30

   Zbieramy po 270 zł od ucznia
   i 200 osoba towarzysząca. Ledwie sie mieścimy w kosztach. To jest tylko cena sali z jedzeniem, zaproszen, napisu, Dj-ja. Kamerzystow. Sukienki i stroje to juz inne...rozwiń całość

   Zbieramy po 270 zł od ucznia
   i 200 osoba towarzysząca. Ledwie sie mieścimy w kosztach. To jest tylko cena sali z jedzeniem, zaproszen, napisu, Dj-ja. Kamerzystow. Sukienki i stroje to juz inne koszty. Przepychanki i ciągle niezadowolenie a nie ten DJ a inne zaproszenia. Ale dajemy radę.

   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Zbyt kolorwo , czyli niemodnie.

   rzeczoznawca. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 73 / 47

   Obecnie dominuje czerń , który dodaje postaci więcej powagi i jest niewyzywający .

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama