Jerzy Buzek: Ciągle wierzę w Europę [WYWIAD]

  Jerzy Buzek: Ciągle wierzę w Europę [WYWIAD]

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Jerzy Buzek zakończył 2,5-letnią kadencję przewodniczącego Parlamentu Europejskiego. Gdy w lipcu 2009 roku na pierwszej stronie DZ pisaliśmy "Ślązak kieruje Europą", wiedzieliśmy, że to wielkie wydarzenie dla Polski, ale i dla naszego regionu. Liczyliśmy, że "nasz" poseł do PE, który zaszedł tak wysoko, odpowiednio pokaże Unii swoje rodzinne strony, a nade wszystko zwróci jej uwagę na nasz potencjał gospodarczy i kulturowy.
  Jerzy Buzek przez dwa i pół roku był przewodniczącym Parlamentu Europejskiego. Teraz zamierza pozostać szeregowym europosłem

  Jerzy Buzek przez dwa i pół roku był przewodniczącym Parlamentu Europejskiego. Teraz zamierza pozostać szeregowym europosłem ©Bartek Syta

  Nie pomyliliśmy się - Buzek był twarzą Europy, ale i twarzą Śląska. Dziś w DZ drukujemy rozmowę, w której Jerzy Buzek podsumowuje kadencję i ocenia szanse Unii, jej struktur, zwraca uwagę na konieczne reformy, szczerze mówi o sprawach, których nie udało się załatwić.

  Z Jerzym Buzkiem rozmawia Agaton Koziński

  Gdy dwa i pół roku temu zostawał Pan przewodniczącym Parlamentu Europejskiego, był Pan pełen nadziei na to, że uda się nadać pozytywny impuls Unii. Dziś wypowiada się Pan dużo mniej optymistycznie. Czy kończy Pan swoją kadencję jako przewodniczący rozczarowany?
  To zbyt daleko idące wnioski. Moja kadencja to był czas przełomu.
  Zaczynałem, kiedy jeszcze obowiązywał podział na stare i nowe państwa członkowskie. Dziś praktycznie on już nie istnieje. To jest fundamentalna, pozytywna zmiana. Podjąłem też misję wzmocnienia Parlamentu Europejskiego. Mamy dzisiaj dwa razy więcej odpowiedzialności niż jeszcze dwa i pół roku temu. Dzięki kontaktom z premierami, prezydentami czy marszałkami parlamentów krajów unijnych mogłem współtworzyć warunki do pełnego wpływania europosłów na sytuację w Unii.

  CZYTAJ WIĘCEJ O OSTATNIEJ SESJI EUROPARLAMENTU PROWADZONEJ PRZEZ BUZKA
  WIELBICIEL POLITYKI I CIASTEK, CZYLI JERZY BUZEK PRYWATNIE
  PO NASZYMU CZYLI PO ŚLĄSKU. JERZY BUZEK HONOROWYM ŚLĄZAKIEM ROKU

  Jak pomógł w tym traktat lizboński?
  Gdyby nie doszło do jego przyjęcia, bylibyśmy świadkami prawdziwego trzęsienia ziemi w Unii. Dlatego od początku mocno angażowałem się, aby doprowadzić do jego ratyfikacji. Przekonywałem Irlandczyków i Czechów, gdzie prezydent Václav Klaus miał poważne wątpliwości, czy podpisać ten dokument. Ale w końcu przyjął moje argumenty.

  Sposób działania Unii Europejskiej radykalnie zmienił kryzys finansowy.
  To najpoważniejszy kryzys w historii Unii, kryzys finansów publicznych i zadłużenia. Wiele problemów już rozwiązaliśmy, jak nadzór nad instytucjami finansowymi w Unii, ograniczenia premii dla bankowców czy współpraca przy tworzeniu budżetów krajów unijnych, aby zwiększyć ich skuteczność pobudzenia gospodarki i tworzenia miejsc pracy.

  Teraz zaś rządy negocjują pakt fiskalny.
  Nowe, mocniejsze reguły dyscypliny budżetowej, które chcemy teraz wprowadzić na stałe, muszą być zakotwiczone w instytucjach unijnych, w parlamencie i komisji, a nie wynikać z porozumienia między rządami. Uzyskałem już gwarancję, że moi koledzy posłowie będą uczestniczyć w rozmowach na temat tego porozumienia, a przewodniczący Parlamentu Europejskiego, mój następca, będzie zapraszany na szczyty UE poświęcone paktowi.

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  *TOP 10 NAJZABAWNIEJSZYCH ŚLĄSKICH SŁÓW
  *NAJŁADNIEJSZE SZOPKI WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO - ZOBACZ ZDJĘCIA
  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Dramatyczny WYPADEK AUTOBUSÓW w Mysłowicach. IKARUS zawisł nad rzeką! [ZDJĘCIA]
  KATOWICE jednym z 7 CUDÓW świata? To nie żart. Zobacz o co chodzi

  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera


  1 3 4 5 6 »

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Przestańcie już promować nieudaczników

   GOŚĆ (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 50 / 43

   Rety, skończcie z tym oszustem. Do dziś większość Polaków na swoich plecach odczuwa jego pseudoreformy, a nadal w Polsce tego nieudacznika się nagradza.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Do Buzka

   patriota. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 38 / 50

   Dla ciebie Zamachowcu Buzek Europa powinna się skończyć pod tym adresem:

   Zakład Karny Strzelce Opolskie Nr 1

   Kod pocztowy: 47-100

   Miasto: Strzelce Opolskie

   Ulica: Karola Miarki 1

   Z...rozwiń całość

   Dla ciebie Zamachowcu Buzek Europa powinna się skończyć pod tym adresem:

   Zakład Karny Strzelce Opolskie Nr 1

   Kod pocztowy: 47-100

   Miasto: Strzelce Opolskie

   Ulica: Karola Miarki 1

   Z tego powodu.

   TERROR, MORD.POLISCH MAFIA.

   QWO VADIS.
   Czego nie dokonały czołgi, ZOMO Jaruzelskiego i Kiszczaka- dokonał Buzek z Kaczyńskim, Wassermannem , SB później ABW.
   W dniu 13 maja 1981, podczas audiencji generalnej na Placu św. Piotra w Rzymie, dokonano zamachu na Papieża Polaka JP II.
   19 października 1984 ks. J Popiełuszko został zamordowany
   30 stycznia 1989 znaleziono ciało księdza Stanisława Suchowolca .
   Co wspólnego mają te trzy tragedie z sierpniem 80, stanem wojennym ,Smoleńskiem ?

   Te tragedie mają wspólny wątek do znienawidzonych przez elity rządowe, postulatów sierpnia 80 zapisanych w ustawodawstwo. Wolny związek upolityczniono a Buzek zabrał się za to, czemu bezpieka nie podołała.
   W postulatach zapisano 40 godziny tydzień pracy, Wolne soboty i niedziele. Skrócony okres do przejścia na emeryturę osób zatrudnionych w szczególnych warunkach, przejście bez względu na wiek górników po przepracowaniu 25 lat pod ziemią. To było nie do zaakceptowania pomimo wydzielonej zgody i zapisów ustawowych. Tajnymi sposobami unicestwiano postulaty, wspomniane osoby stojące za światem pracy i wolnością z tablic stoczniowych.
   Okres ten można porównać do wyprowadzenia Mojżesza i jego ludu z pod władzy Faraona .
   I tam i tu występują dwie tablice. Mojżeszem jest JP II.
   Po „Wiośnie ludów” i okresie przełomów ( okrągły stół w 1989 ) . Władzę w Polsce w1997r. przejmuje UW AWS koalicyjny rząd Jerzego Buzka z Leszkiem Balcerowiczem jako wicepremierem.
   Obok wprowadzania własnego programu AWS podjęła się realizacji, w koalicji z UW czterech reform: administracji, szkolnictwa, służby zdrowia, ubezpieczeń emerytalnych.
   Zajmijmy się ta ostatnią gdyż to właśnie OFE, szmal wpompowany z OFE w obligacje ze szmalu z unicestwienia postulatów sierpniowych ,przelanych na konta pomysłodawców w akcje spółek. Balcerowicz wprowadza rozporządzenie przyznawania oprawcom i siebie 25 % prowizji od każdej kwoty oszukanej ofiary.
   Ministrem sprawiedliwości zostaje L. Kaczyński wraz ze Zbigniewem Wassermannem jako prokuratorem krajowym( dopiero wyszło później ,że nie miał nominacji na to stanowisko w momencie przeprowadzania „Temidy” ) Prezesem ZUS zostaje Allot a jego zastępczynią A. Fotyga.
   Dwaj ostatni wpuścili sfałszowane przepisy w obieg w ZUS. Poprzedni z agentami ABW dokonali akcji kryptonim Temida i skoku na sądownictwo. Wraz z agentami UOP później przekształconego w ABW. Nie przypadkowo dobiera się męża Pani prezes sądu okręgowego (nowo mianowanej )szefa ABW na Śląsku. Opiera się to o wrabianego biznesmena z Sosnowca i prezesów katowickich sądów. Wraz z prezesami sądów, zwerbowano wielu sędziów i inspektorów ZUS, co dało początkowi reformy emerytalnej w akcji bezprawiezus, wymierzonej we wcześniej wspomniane postulaty, wyśmiania się z ojca św. J.P.II z zaangażowania w sprawy ludzi pracy, jego przemówienia, wywalczone prawa i wolności, wyśmiania się z ofiar stanu wojennego, morderstwa wspomnianych księży. Sprofanowano konstytucję i konwencję prawa człowieka.
   Na szeroką skale wydawano decyzje emerytalne a w następstwie wyroki w imieniu R.P. na sfałszowanych przepisach § 31. R.R.M z dnia 7 luty 83 r. Przesuwano terminy wypłat o dowolny termin, okrajano świadczenia o dowolną kwotę , odmawiano przyznawanie emerytur. Proceder był bardzo dobrze zabezpieczony. Ludzie przez lata chodzili dobrowolnie do pracy w soboty i niedziele ,by mieć przepracowany miesiąc 22 dni robocze, kiedy miesiąc kalendarzowy miał np. 19 dni roboczych. Kto nie podporządkował się fałszerstwu przepisów, i nie poszedł do pracy, nie zaliczano mu takiego miesiąca do okresu zatrudnienia. W ten sposób zmuszono ludzi do pracy w soboty i niedziele oraz wydłużono tydzień pracy z 40do 56 godzin pracy, także w ten sposób osobie zatrudnionej w szkodliwych warunkach można zabrać do 15 lat zatrudnienia i innym do 26 lat pracy. Dodawano ludziom od 0,5 roku do 3 i więcej lat pracy. Buzek Kaczyńskiego za zamach stanu wyrzucił i powołał Stanisława Iwanickiego ministrem sprawiedliwości. Iwanicki powiedział, że za czasów Kaczyńskiego w ministerstwie „naruszono nie tylko zasady funkcjonowania prokuratury w demokratycznym kraju, ale wręcz stworzono system służący wyłącznie realizacji celów politycznych”. Sfałszowany system świadczeń w ZUS działa do dziś.
   Dokonano zamachu stanu ,zamachu na niepodległość państwa polskiego i innych przestępstw przeciwko państwu, prawom człowieka. Akcja dała zysk ok. 80 miliardów zł. Bandyci mieli wypłacane prowizje 25% od sumy jednej oszukanej osoby na podstawie Rozporządzenia ministra finansów o finansowaniu urzędników za aktywnośc , rozporządzenie wydał Balcerowicz. Barbarzyńcy w togach czują się bezkarnie poszerzając swój proceder o pożyczki bankowe i nieruchomości . Na trop afery wpadł górnik z Tychów Jan Manowski z kandydatem na prezydenta R.P.- D. Podrzyckim. Tego drugiego zamordowano a górnikowi sporządzono psychiczną odyseję do krachu finansowego. 65 sędziów Katowickiej Apelacji zostało skierowanych przeciwko tej rodzinie Wydano 2000 postanowień w wyniku niesamowitych przestępstw. Zaczęto się bać o nominacje i zajmowane stanowiska . Tyska sędzina Dorota Niewiadomska jedna z podwładnych komornika Jarczyka, wyłączona przez sześć postanowień sądu okręgowego i apelacyjnego ze sprawy, która sama wydała postanowienie o niewłaściwości rzeczowej jej sądu w sprawie , sama się wyłączyła, Wydała na tego Bohatera Narodowego wbrew jakimkolwiek zasadom, wyrok zaoczny z wyrzuceniem na bruk całej rodziny, bez przyznania lokalu zastępczego. Sprawa rozprzestrzeniła się w dziesiątki spraw sądowych katowickiej apelacji i stała się priorytetem dla zbrodniarzy akcji Temida oraz bezprawiezus. Sięgała pozwanych Lecha Kaczyńskiego, Z Wassermanna, Kochanowskiego i inne ważne osobistości. Sąd Apelacyjny w Warszawie przesłał sprawę do Katowic , gdy przepisy mówią ,że sprawę przeciwko osobie sprawującej wysoki urząd państwowy kieruje się w miejscu urzędowania tej osoby. Pozwanymi są prokuratorzy i sędziowie Katowickiego SA. Ten sąd 10 grudnia 2009 wyłączył sąd rejonowy w Tychach ze sprawy ,sąd okręgowy i część sędziów sądu apelacyjnego. W marcu 2010 sprawa została skierowana do sądu okręgowego w Częstochowie. Rozegrały się dantejskie sceny na okoliczność i fakt, że sąd w Częstochowie nie może sprawy rozpatrywać gdyż nad nim przełożony jest sąd Apelacyjny w Katowicach. Pozew jest kierowany i opłacony do wydziału karnego, a ten wyłączył część własnego sądu w postępowaniu cywilnym. Największa na świecie afera rządowo sądowa wyszła by na jaw. Wtedy to podjęto plan likwidacji świadków i współsprawców. Sprawą zajmował się także J. Kaczyński jako szef BBN zlecił postępowanie Z. Ziobrze lecz ten albo oszukał J. Kaczyńskiego lub z kolesiami ukręcili sprawie łeb.
   Bandyci byli w ETPCZ w Strasburgu gdzie trój osobowy skład wydał postanowienie UWAGA.:
   „Nie ma łamania praw człowieka, złożonych dokumentów nie wolno przedstawiać ,żadnej instytucji państwowej i pozapaństwowej”

   W ten sposób ETPCZ w Strasburgu wydał na Państwo Polskie zezwolenie na uprawianie w stosunku do społeczeństwa polskiego, terroryzmu i zbezczeszczenie konwencji praw człowieka. Skoro terroryści zaznaczyli swą obecność w ETPCZ to dlaczego nie w Smoleńsku??
   Na głównych organizatorów padł wyrok- To swingowana katastrofa Smoleńska.
   Świadczenie usług pomiędzy instytucjami rządowymi , wymiaru sprawiedliwości, prokuratury, komorników . Dało pole do stworzenia lokalnych mafii , unicestwienia działań prokuratury, Rząd pojął opiekę nad mafią, terroryzmem ,zbrodnią , pozostawiając społeczeństwo bez pomocy i kontroli nad powstającymi w zastraszającym tempie organizacjami terrorystycznymi.
   Mordercy są w Polsce i wbrew Wspólnemu stanowisku Rady Europy z dnia 27 grudnia 2001 r. w sprawie zwalczania terroryzmu(2001/930/WPZiB) RADY UNII EUROPEJSKIEJ, uwzględniając Traktat o Unii Europejskiej, w szczególności jego art. 15 i 34. mordercy, terroryści chronią się pod immunitetami. Agent Kaczyński strasznie bał się zbrodni przeciwko narodowi Po oddzieleniu Prokuratora generalnego od ministra sprawiedliwości. W prokuraturze generalnej ustawił swoich prokuratorów i to właśnie z prokuratury w Katowicach. Nie przypadkowo minister Sprawiedliwości piastował tekę ministerialną , albowiem Kwiatkowski był osobistym sekretarzem i doradcą Buzka przy wprowadzaniu zamachu stanu. Dlatego korespondencję z Sądu Najwyższego i Prokuratury Generalnej do rąk adresata, rozpatrują sekretarki biura przyjmowania korespondencji pomimo przekazania spraw przez prezesów sądów odmawiając jakiejkolwiek interwencji w tej sprawie odpowiadając ,że Kwiatkowski lub prezes SN nic nie może. Kwestie związane z upolitycznionym sądownictwem rejonowym i prokuraturą rozpatruje komornik Zbigniew Jarczyk w swych wszystkich przestępczych działaniach, wykorzystuje wpływy, mając za sobą swoją teściowa jako szefową wydziału wizytacyjnego sądu okręgowego w Katowicach oraz żonę jako sędzię, agenta tego sądu. Nad Korespondencją i podsłuchami telefonicznymi działa mąż Pani Prezes sądu Okręgowego wysoko postawiony oficer ABW wsławił się w pacyfikowaniu rodzin przystawiając pistolet do skroni dzieci przy pacyfikacji biznesmena, oraz w Akcji B.Blidy. Wszyscy są z nadania L. Kaczyńskiego
   Dlatego L. Kaczyński nie podpisał Karty Praw Podstawowych. O akcji kryptonim Temida, bezprawiezus, można przeczytać w wielu artykułach wydań internetowych.. Na wzór Wilczego Szańca to swoi doprowadzili do celowego opóźnienia i NADANYCH błędnych namiarów przy lądowaniu oraz innych okoliczności w Smoleńsku.
   zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama