W sosnowieckim Bitronie rozpoczął się spór zbiorowy

  W sosnowieckim Bitronie rozpoczął się spór zbiorowy

  NSZZ Solidarność

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W sosnowieckim Bitronie rozpoczął się spór zbiorowy

  ©NSZZ Solidarność

  W sosnowieckim Bitronie rozpoczął się spór zbiorowy. Związki zawodowe domagają się zagwarantowania przez pracodawcę utrzymania obecnego poziomu zatrudnienia i poziomu wynagrodzeń.
  W sosnowieckim Bitronie rozpoczął się spór zbiorowy

  ©NSZZ Solidarność

  My nie żądamy dużo, nie domagamy się żadnych podwyżek, chcemy tylko utrzymać to, co udało nam się wynegocjować przed kilkoma miesiącami - mówi Izabela Będkowska, przewodnicząca Solidarności w Bitronie.

  We wrześniu zeszłego roku zakładowa Solidarność po wielomiesięcznym sporze z pracodawcą podpisała porozumienie, dzięki któremu udało się uratować ponad 200 miejsc pracy w firmie. - Ponad 200 osób, którym kończyły się czasowe umowy o pracę, otrzymało nowe kontrakty, w tym spora część umowy na czas nieokreślony. Jednocześnie zagwarantowano nam, że do końca roku zatrudnienie w firmie nie spadnie poniżej 600 pracowników - przypomina Będkowska.

  W listopadzie związkowcy przystąpili do rozmów na temat warunków wynagrodzeń w 2012 roku. - Pracodawca przyjął sztywne stanowisko. Nie dość, że stanowczo wykluczył podwyżki płac, to w dodatku chce zmienić zasady wynagradzania, co spowoduje realny spadek płac w naszej firmie. Co gorsza, nadal dąży do tego, aby ograniczać zatrudnienie w Bitronie poprzez zwalnianie własnych pracowników i wprowadzanie na ich miejsce firm zewnętrznych. Pracownicy zagrożeni zwolnieniami i drastyczną obniżką płac zaczynają czuć, że nie mają nic do stracenia. Dlatego rozpoczęliśmy spór zbiorowy - tłumaczy przewodnicząca zakładowej "S".

  Dwa zasadnicze postulaty w sporze to zagwarantowanie poziomu zatrudnienia z dnia 31 grudnia 2011 roku przez okres 3 lat oraz zachowanie dotychczasowych przywilejów płacowych. Jak podkreślają eksperci Śląsko-Dąbrowskiej Solidarności, wspierający organizację zakładową związku w Bitronie, są to wyważone żądania, które mają na celu przede wszystkim ochronę miejsc pracy, bez zwiększania kosztów pracy u pracodawcy.

  Bitron produkuje podzespoły dla przemysłu motoryzacyjnego i sprzętu AGD. Zatrudnia ok. 650 osób, a ponadto około 400 z tzw. firm zewnętrznych. Większość zatrudnionych w sosnowieckiej firmie to kobiety. Średnia płaca pracowników produkcyjnych nie przekracza 2 tys. zł brutto.

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  *TOP 10 NAJZABAWNIEJSZYCH ŚLĄSKICH SŁÓW
  *NAJŁADNIEJSZE SZOPKI WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO - ZOBACZ ZDJĘCIA
  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Dramatyczny WYPADEK AUTOBUSÓW w Mysłowicach. IKARUS zawisł nad rzeką! [ZDJĘCIA]
  KATOWICE jednym z 7 CUDÓW świata? To nie żart. Zobacz o co chodzi

  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Bitron

   agata (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   dziwię się, że taka tutaj cisza na temat firmy Bitron.. ja mam dobre zdanie, ale chciałabym poznać opinie innych. Na tej stronie co nieco znalazłam: http://www.gowork.pl/opinie_czytaj,7382

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama