W Katowicach mniej przestępstw w 2011 r.

  W Katowicach mniej przestępstw w 2011 r.

  Justyna Przybytek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Katowiccy policjanci podsumowali ubiegły rok. Wyniki - m.in. 3 proc. spadek przestępczości - pochwalił Komendant Wojewódzki Policji Dariusz Biel. Komendant Miejski, Dariusz Augustyniak, nakreślił zaś priorytety na rok 2012 To walka z przestępczością narkotykową, i ściganie osób poszukiwanych.
  W sumie w stolicy województwa podjęto w ubiegłym roku 15.934 śledztw i dochodzeń, czyli o 502 mniej niż w 2010 r. Od 2009 r. liczba zdarzeń kryminalnych spadła o 1.327. Dowództwo katowickiej jednostki chwaliło się wzrostem wykrycia sprawców przestępstw kryminalnych, mniejszą liczbą pijanych kierowców i spadkiem liczby kradzionych aut (389 w 2012 r., 459 w 2010 r.), co ciekawe - w skali województwa liczba aut znikających z ulic wzrosła i to o 291.

  Mniej było też przestępstw kryminalnych - 13.732, czyli o 422 mniej niż w 2010 r. Spadek odnotowano wśród tych najbardziej uciążliwych, jak rozboje - 363, mniej o 52, pobicia - 77, mniej o 37, czy kradzieży z włamaniem - 237, mniej o 382.

  Opłaciła się podjęta w ubiegłym roku współpraca ze strażą miejską, która zaowocowała 196 wspólnymi patrolami, czy szkołą policji - 961 jej słuchaczy odbywało zajęcie praktyczne, pod okiem funkcjonariuszy z KMP na ulicach Katowic.

  Kontynuowana była też współpraca z magistratem. Jak wyliczył prezydent Katowic miasto przekazało KMP w Katowicach 120 tys. zł na dodatkowe patrole policyjne.

  Dotacja, za którą udało się zorganizować 652 patrole, m.in. na ulicy Mariackiej, całkowicie zwróciła się w liczbie wystawionych mandatów tyle, że już nie do kasy miasta, a budżetu państwa. - W tym roku zarezerwowaliśmy kwotę 180 tys. zł na dodatkowe patrole - mówił Piotr Uszok, prezydent Katowic.

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  *TOP 10 NAJZABAWNIEJSZYCH ŚLĄSKICH SŁÓW
  *NAJŁADNIEJSZE SZOPKI WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO - ZOBACZ ZDJĘCIA
  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Dramatyczny WYPADEK AUTOBUSÓW w Mysłowicach. IKARUS zawisł nad rzeką! [ZDJĘCIA]
  KATOWICE jednym z 7 CUDÓW świata? To nie żart. Zobacz o co chodzi

  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama