Sosnowiec: Protest przeciwko likwidacji szkół oraz......

  Sosnowiec: Protest przeciwko likwidacji szkół oraz... wprowadzaniu monitoringu

  Tomasz Szymczyk

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Sosnowiec: Protest przeciwko likwidacji szkół oraz... wprowadzaniu monitoringu
  Nie zgadzamy się na likwidację szkół, do których uczęszczają nasze dzieci. Nie zgadzamy się na łamanie przedwyborczych obietnic - napisali w liście otwartym rodzice uczniów z Gimnazjum nr 10. Szkoła znalazła się wśród tych, które, zgodnie z planami władz miasta, od nowego roku szkolnego czekają zmiany. Uczniowie z ul. Północnej mieliby przenieść się do ZSO nr 1.
  Sosnowiec: Protest przeciwko likwidacji szkół oraz... wprowadzaniu monitoringu
  - Od 2007 r. na remont Gimnazjum zostało przeznaczone z budżetu miasta 330 tys. zł, a w tym samym czasie szkoła przeznaczyła ze środków własnych 120 tys. zł - wyliczają rodzice nie rozumiejąc przytaczanych przez miasto argumentów ekonomicznych.

  Przedstawicieli "10", podobnie jak innych szkół, które mają objąć zmiany, nie zabrakło na wczorajszej pikiecie pod ratuszem. W zorganizowanym przez Związek Nauczycielstwa Polskiego proteście wzięli udział rodzice i uczniowie, a także przedstawiciele NSZZ Solidarność. Zgodnie z zapowiedzią był też prezes ZNP Sławomir Broniarz.

  - Żadnych decyzji nie podejmuje się pochopnie, a już na pewno tych, które dotyczą uczniów i nauczycieli - mówili związkowcy, którzy pikietę zorganizowali pod hasłem "Chcemy rozmawiać".

  Oprócz wstrzymania planów reorganizacji domagają się m.in... zaprzestania montowania w szkołach monitoringu. Motywują to utratą pracy przez pracowników obsługi. - Nie jesteśmy przeciw monitoringowi. W szkołach pracuje 123 dozorców, którzy mogą stracić pracę, a wykonują też przecież wiele innych prac. Tak było w naszych przedszkolach, gdzie są zwolnienia - tłumaczy prezes sosnowieckiego ZNP Iwona Załucka.

  - Monitoring to nie kwestia zwalniania ludzi, ale przede wszystkim bezpieczeństwa. To również forma dowodów przeciw pewnym wydarzeniom w szkołach. Jeżeli będą cięcia, to związane z przejściem na emeryturę - odpowiada Rafał Łysy, naczelnik Wydziału Informacji i Promocji Miasta sosnowieckiego Urzędu Miejskiego.

  Równolegle do protestu trwała sesja Rady Miejskiej. Radni odrzucili wniosek Tomasza Mędrzaka (PiS) i Macieja Adamca (Niezależni) o przełożenie głosowań na inny dzień i ostatecznie podjęli uchwałę o zamiarze likwidacji szkół. Ostateczna decyzja ma zapaść na kolejnej sesji.

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  *TOP 10 NAJZABAWNIEJSZYCH ŚLĄSKICH SŁÓW
  *NAJŁADNIEJSZE SZOPKI WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO - ZOBACZ ZDJĘCIA
  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Dramatyczny WYPADEK AUTOBUSÓW w Mysłowicach. IKARUS zawisł nad rzeką! [ZDJĘCIA]
  KATOWICE jednym z 7 CUDÓW świata? To nie żart. Zobacz o co chodzi

  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama