Katowice: Dzieci ulicy z Załęża jadą na ferie zimowe! Dzięki...

  Katowice: Dzieci ulicy z Załęża jadą na ferie zimowe! Dzięki Aniołom

  Justyna Przybytek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Ponad 30 dzieci ulicy z katowickiego Załęża wyjedzie na tegoroczne ferie w góry. Dwie grupy w sobotę, a kolejna w przyszłym tygodniu. Zimowy wypoczynek dla podopiecznych Stowarzyszenia Dom Aniołów Stróżów, z których większość pierwszy raz w życiu spędzi zimę w górach a nie wśród załęskich familoków, nie doszedłby do skutku, bez wsparcia mieszkańców województwa.
  Anioły zbierały pieniądze podczas kwesty w Silesia City Center, gdzie rozdawały klientom centrum handlowego pierniki, a także w internetowej aukcji gadżetów - m.in. koszulek z autografami serialowych aktorów. Udało się zebrać kilka tysięcy złotych. I zorganizować wyjazdy dla trzech grup dzieci z Załęża.

  Pierwsza z nich - dzieci w wieku od 8 do 15 lat - w sobotę wyjedzie na obóz narciarski do Czech.

  - Dwunastak naszych podopiecznych spędzi tydzień wspólnie z dziećmi z klubu Vis Sport z tak zwanych normalnych rodzin. Instruktorzy będą prowadzili dla nich wspólne zajęcia . To będzie naturalna integracja, bo liderem grupy na stoku nie będzie dziecko z lepszej, czy gorszej rodziny, ale z najlepszymi umiejętnościami - mówi Monika Bajka z Aniołów. Dzieciaki z Załęża udaje się wysyłać na obozy narciarskie co roku. - Dzięki temu spędzają tydzień poza domem, w sensownych warunkach - tłumaczy Bajka. Ale nie tylko to jest ważne. - Zdobywają umiejętności, które w przyszłości pozwolą im zarobić jakieś niewielkie kieszonkowe. Dzieci, które ukończyły 12 lat są przygotowywani do kursu na narciarskiego demonstratora, następny poziom to już pomocnik instruktora - dodaje.

  Młodsza grupa dzieci wyjeżdża także w sobotę tyle że do Wisły, a za tydzień podopieczni klubu terapeutycznego zainaugurują ferie w Gruszkowie.

  Stowarzyszenie Dom Aniołów Stróżów działa w stolicy województwa od kilkunastu lat. W Załężu wolontariuszom udało się zbudować cały system wspierający rodziny zagrożone wykluczeniem z normalnego życia. Z kolei streetworkerom przyciągnąć do Domu Aniołów dzieci, które wolny czas spędzały na ulicach, torowiskach, czy w ciemnych podwórkach. Powstało ognisko wychowawcze dla najmłodszych dzieci, świetlice terapeutyczne, klub młodzieżowy, poradnia rodzinna. Co roku z pomocy Aniołów korzysta około 150 dzieci i ich rodziny.

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  *NAJZABAWNIEJSZE ŚLĄSKIE SŁOWA - WYNIKI PLEBISCYTU
  *WALCZYMY O USTAWĘ METROPOLITALNĄ - POZNAJ EFEKTY
  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Porwanie dziecka w Sosnowcu. Pomóżcie odnaleźć Madzię! SERWIS SPECJALNY
  Walka hardkorowy koksu kontra Marcin Najman w Spodku? Kto wygra?

  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo