W lipcu kolejny festiwal imienia Ryśka Riedla

  W lipcu kolejny festiwal imienia Ryśka Riedla

  Ola Szatan

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  14. edycja Festiwalu Muzycznego im. Ryśka Riedla na pewno w tym roku się odbędzie. To informacja o tyle istotna, że od pewnego czasu pojawiały się plotki, jakoby organizacja imprezy stała pod znakiem zapytania, m.in. z powodu kłopotów finansowych.
  W lipcu kolejny festiwal imienia Ryśka Riedla

  ©Arkadiusz Ławrywianiec

  - Mogę zapewnić, że festiwal odbędzie się w dniach 28 i 29 lipca. Już zaczęliśmy odliczanie - potwierdził Adam Antosiewicz, organizator przedsięwzięcia.

  Miejscem imprezy ponownie będą chorzowskie Pola Marsowe. - Poprzednia umowa z Chorzowem już się skończyła, ale została podpisana nowa. Będzie obowiązywała przez rok - dodaje Antosiewicz.
  Obecnie trwa kompletowanie składu artystów, którzy mogliby wystąpić na festiwalu. Dwa miejsca są praktycznie zajęte. Zgodnie z tradycją, gospodarzem pierwszego dnia festiwalu będzie zespół Cree, natomiast na finał drugiego dnia ma zagrać grupa Dżem.

  Kto jeszcze? Organizatorzy festiwalu czynią starania, by pozyskać Tommy'ego Denadera, należącego do najlepszych gitarzystów studyjnych na świecie.
  Być może uda się dodatkowo zorganizować warsztaty dla gitarzystów z udziałem Denadera. W Chorzowie pojawi się też najprawdopodobniej Charlie Burnside Project. Do udziału w festiwalu zaproszony został ponadto Andrzej Urny. Dzień przed festiwalem (27 lipca) ma się odbyć rozgrzewka i II Chorzowski Przegląd Muzyków Ulicznych.

  - Wciąż jeszcze szukamy sponsorów imprezy. Pomimo kryzysu i faktu, że wszystko idzie w górę, to ceny biletów chcemy utrzymać na poziomie sprzed roku - podkreślił Adam Antosiewicz.

  Rok temu bilety kosztowały od 55 do 80 zł.

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   byle jak najdalej od tyskich Paprocan

   dvw (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 76 / 32

   Całe SZCZĘŚCIE, że ta wspaniała impreza obywa się .... byle jak najdalej od tyskich Paprocan

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ku przestrodze

   mcfatigue (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 59 / 36

   Ku przestrodze - tak brzmi jego główne hasło, a jakby się przejść wśród uczestników, to co drugi nawalony i nie są to opowieści znajomego, sam byłem świadkiem. Odechciewa się tam przyjeżdżać widząc...rozwiń całość

   Ku przestrodze - tak brzmi jego główne hasło, a jakby się przejść wśród uczestników, to co drugi nawalony i nie są to opowieści znajomego, sam byłem świadkiem. Odechciewa się tam przyjeżdżać widząc coś takiego.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Opowiadasz bzdury

   Joseph (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 60 / 49

   kilku nawalonych można spotkać, ale nie co drugi. Byłem na wszystkich festiwalach, które odbyły się w Chorzowie i atmosfera zawsze była bardzo dobra. Jedynie, co nie dopisało, to pogoda, ale to...rozwiń całość

   kilku nawalonych można spotkać, ale nie co drugi. Byłem na wszystkich festiwalach, które odbyły się w Chorzowie i atmosfera zawsze była bardzo dobra. Jedynie, co nie dopisało, to pogoda, ale to szczegół. Na wspomnianych festiwalach zawsze byłem od początku do ich końca i przez dwa dni, więc coś mogę o nich powiedzieć, zrobiłem dziesiątki wspaniałych zdjęć (amator). W tym roku oczywiście się wybieram, jak zawsze z całą rodziną. Pozdrawiamzwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama