Ważne
  Wyprawa w głąb nieświadomości

  Wyprawa w głąb nieświadomości

  Marianna Lach, Magdalena Hodak

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Państwowy Zakład Higieny skontroluje program komputerowy Hemi-Sync. Inspektorzy obawiają się, że rozprowadzane przez Instytut Psychocybernetyki w Bielsku-Białej "cudo" może być niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia.
  Obaw nie kryją też neuropsycholodzy, którzy ostrzegają przed zgubnym wpływem tzw. terapii relaksacyjnych, które opierają się na niekontrolowanym wprowadzaniu "pacjentów" w trans.
  Tymczasem program robi prawdziwą furorę wśród nastolatków. Mogą go kupić w Bielsku-Białej, albo nawet dostać za darmo w internecie. Aby go wypróbować, wystarczą zwykłe słuchawki stereofoniczne. Emitowane dźwięki są w stanie wprowadzić człowieka w stan podobny do tego, jaki wywołuje amfetamina.
  A według bielskiego dystrybutora mają tylko pomagać w opanowaniu nieśmiałości i poprawieniu koncentracji. - W tych specjalistycznych dźwiękach nie ma nic, co mogłoby komukolwiek zaszkodzić. To są tylko dźwięki dla superrelaksu - twierdzi Halina Skowrońska z bielskiej firmy.

  "Pani Halinka spojrzała na mnie ciepło. A potem poprosiła tylko o założenie słuchawek i ustawienie głośności, wkładając do odbiornika płytę z muzyką hemi-sync. (...) I zaprowadziła do świetlistych przewodników. Jeden z nich był przy mnie w każdej podróży, Gabriel mój Anioł Stróż. Zrozumiałam, że nadświadomość wie wszystko, trzeba tylko umieć z nią rozmawiać" - relacjonuje jedna z "pacjentek".

  Według psychologów tak silne oddziaływanie na podświadomość może doprowadzić do zatracenia różnicy między jawą i snem. Może być nawet uznane za próbę manipulowania człowiekiem. A to już sprawa dla organów ścigania.

  Przedstawicielka dystrybutora firmy twierdzi, iż z tego programu od lat korzystają przedstawiciele rządu USA, naukowcy i lekarze. Mimo to w Polsce nie został zarejestrowany jako środek medyczny. Dlatego Państwowy Zakład Higieny postanowił go przebadać klinicznie.

  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   faktycznie gniot...

   myślący człowiek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   "Program może być bardzo niebezpieczny. Nikt nie zagwarantuje, że słuchanie tej kombinacji dźwięków nie wyzwala niekontrolowanych reakcji, na przykład doprowadzając słuchacza do skoku z dachu -...rozwiń całość

   "Program może być bardzo niebezpieczny. Nikt nie zagwarantuje, że słuchanie tej kombinacji dźwięków nie wyzwala niekontrolowanych reakcji, na przykład doprowadzając słuchacza do skoku z dachu - mówi Paweł Trzciński, rzecznik PZH " -
   - -------------------- Nikt też nie zagwarantuje tego w przypadku słuchania Mozarta czy jedzenia przetworzonych płatków kukurydzianych.

   Artykuł GNIOT

   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Panie autorki są głupie?

   inżynier informatyk (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Czy autorkom nie wstyd? Dziwię się że podały Panie swoje nazwiska przy tym gniocie, bo jest on wyrazem bezdennej głupoty. "Państwowy Zakład Higieny skontroluje program..." I co? Skontrolował? Jaki...rozwiń całość

   Czy autorkom nie wstyd? Dziwię się że podały Panie swoje nazwiska przy tym gniocie, bo jest on wyrazem bezdennej głupoty. "Państwowy Zakład Higieny skontroluje program..." I co? Skontrolował? Jaki wynik? Może niech skontroluje również płyty z muzyką sprzedawane np. przez Empik lub inne sklepy. Muzyka przecież może wprowadzić w trans, może powodować pobudzenie, agresję i wiele groźnych stanów. Może bardzo niekorzystnie oddziaływać na młodzież, szczególnie jeśli muzyce towarzyszy groźny przekaz werbalny ;)
   Czy Panie wierzą w to co wypisują? Jeśli tak, to gratuluję lotności umysłu, he he. I zapraszam do zakupów: Hemi Sync ma np. nagrania anty-aging, słuchasz i młodniejesz! Powodzenia w walce ze zmarszczkami ;)zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama