ŚLĄSK+ Dolina Trzech Stawów to nie tylko festiwale. To...

  ŚLĄSK+ Dolina Trzech Stawów to nie tylko festiwale. To plaża, rolkostrada, oaza w mieście

  Monika Chruścińska-Dragan

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  ŚLĄSK+ Dolina Trzech Stawów to nie tylko festiwale. To plaża, rolkostrada, oaza w mieście

  ©Maciej Gapiński

  Dziś pod patronatem DZ zaczyna się OFF Festival, impreza, z której słyną Katowice. Dolina Trzech Stawów znowu przeżyje oblężenie
  ŚLĄSK+ Dolina Trzech Stawów to nie tylko festiwale. To plaża, rolkostrada, oaza w mieście

  ©Maciej Gapiński

  Jest stosunkowo blisko centrum Katowic, przecina ją autostrada A4, wybudowało się tu centrum handlowe, a mimo to nadal pozostaje zieloną oazą dla mieszkańców aglomeracji i "katowickimi Mazurami". Jest tu więcej stawów niż sugeruje nazwa, mnóstwo miejsca na pikniki, rowerową przejażdżkę, coraz więcej restauracji i festiwale, na które przyjeżdżają ludzie z całej Polski, a nawet i Europy. Latem chyba nigdzie w Katowicach nie odpoczniesz szybciej niż tutaj. Kąpiel? Tylko na własne ryzyko...

  Kiedyś wyścigi konne i żużlowe, dziś festiwale i urodziny Katowic


  Helena Kostrzewska z Koszutki pamięta jeszcze, jak przed II wojną światową nad Dolinę Trzech Stawów i Muchowiec tłumy mieszkańców ściągały... dorożkami. Pamięta tor wyścigów konnych przy Parku Leśnym i powojenne zawody żużlowe na stadionie Startu Katowice. - To miejsce zawsze służyło mieszkańcom - opowiada. Teraz też. Tylko inaczej. Nadal lubi tu przyjeżdżać. Siada w cieniu pod parasolką przy barze Dmuchawce Latawce Wiatr. Tak jak w środę.

  W sąsiedztwie lokalu rozkłada się właśnie miasteczko tegorocznej edycji OFF Festivalu. Jak mówi pani Helena, dobrze wie, co tu będzie się działo w weekend. - To nie moja muzyka - śmieje się. - Ale dobrze, że na Muchowcu są imprezy, przyjeżdża wtedy dużo młodych ludzi - podkreśla.

  Bartosz Alechnowicz, menedżer baru na Muchowcu, przyznaje, że na czas festiwalu lokal będzie otwarty całą dobę. W weekend podwoi albo i potroi się liczba klientów. Festiwalowicze zaczynają u nich od śniadania o szóstej rano i przewijają się do kolejnego dnia. - Ale to inny klient niż publiczność np. urodzin Dżemu, która najchętniej kupi piwo, kiełbasę z grilla i krupniok - opowiada. Specjalnie na najbliższy weekend bar zmieni menu. - Na terenie miasteczka festiwalowego będą food trucki. My też musimy się odpowiednio przygotować. Planujemy serwować świeże hamburgery amerykańskie, grillowaną pierś z kurczaka w zalewie ziołowej, placki po węgiersku, więcej lekkich sałatek - wymienia. A OFF Festival to wcale niejedyna wielka impreza tu w tym roku. Były już Juwenalia, zbliżają się 150. urodziny Katowic.

  CHCESZ CZYTAĆ DALEJ? ZOBACZ INTERAKTYWNY TYGODNIK ŚLĄSK PLUS
  *Wybieramy Dziewczynę Lata 2015 ZGŁOŚ SIĘ i ZAGŁOSUJ NA KANDYDATKĘ
  *Nowy sklep IKEA powstanie w Zabrzu
  *Burza na Śląsku i Zagłębiu. Po burzy Rydułtowy wyglądają jak po wojnie ZDJĘCIA + WIDEO
  *Przepis na leczo SPRAWDZONY I NAJSZYBSZY
  *Program Rolnik szuka żony 2: Rolniczka Anna będzie gwiazdą
  *Plebiscyt Fotolato 2015 WYGRAJ FANTASTYCZNE NAGRODY
  *Erotyczna bielizna i gadżety z Zabrza podbijają rynek w Arabii Saudyjskiej

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama