Znamy zwycięzców w programie grantowym "Szkoły bez przemocy"

  Znamy zwycięzców w programie grantowym "Szkoły bez przemocy"

  KD

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Pomysły trzech szkół z województwa śląskiego zostały wyróżnione w konkursie Grantowym organizowanym w ramach ogólnopolskiego programu "Szkoła bez przemocy".
  Uczniowie z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Świerklańcu, Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Nowym Chechle oraz Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. 1000-lecia Państwa Polskiego w Nakle Śląskim otrzymają po 2 tys. zł na realizację projektów, które nadesłali do konkursu.

  Gimnazjaliści ze Świerklańca, którzy działają w Szkolnym Klubie Wolontariusza wraz z wychowankami Domu Dziecka w Piekarach Śląskich wspólnie będą zwiedzać okolice Ojcowa i Pieskowej Skały czy podczas warsztatów malarskich doskonalić swój warsztat.

  Uczniowie z SP w Nowym Chechle wpadli na pomysł, by zintegrować różne środowiska społeczne. Jak? Dzięki publikowanym w gazetach szkolnych reportaży o ciekawych osobach z regionu, stworzeniem piosenki, zbiorą tradycyjne przepisy do książki kulinarnej czy zorganizują warsztaty kulinarne.

  Zaś uczniowie z ZSCKR postanowili uatrakcyjnić sobie zajęcia w szkole. Dlatego wygrany grant wydadzą m.in. na wycieczki do teatru czy muzeum, tworzenie kół zainteresowań czy organizowanie konkursów.

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  *NAJZABAWNIEJSZE ŚLĄSKIE SŁOWA - WYNIKI PLEBISCYTU
  *WALCZYMY O USTAWĘ METROPOLITALNĄ - POZNAJ EFEKTY
  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera


  ALE FUTURYSTYKA! Zobacz jak będą wyglądać Katowice w 2015 roku. WIZUALIZACJENiesamowicie GORĄCE DZIEWCZYNY na mroźne dni. Zobacz FOTKI Queen Śląska i Zagłębia

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama