Katowiccy policjanci rozbili grupę wyłudzającą prawa jazdy

  Katowiccy policjanci rozbili grupę wyłudzającą prawa jazdy

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Katowiccy policjanci rozbili grupę przestępczą zajmującą się nielegalnym pośrednictwem w uzyskaniu prawa jazdy. Nieuczciwi kursanci mieli korzystać z pomocy znajomych szefa szkoły jazdy, którzy chodzili za nich na egzaminy.
  W sprawie oskarżono siedem osób: właściciela jednego z mysłowickich ośrodków szkolenia, jego dwóch współpracowników oraz cztery osoby, które skorzystały z ich ofert - poinformował PAP podkomisarz Jacek Pytel z katowickiej policji.

  Policjanci z katowickiego zespołu do walki z korupcją wszczęli śledztwo w marcu ub. roku. "39-letni mężczyzna przyszedł wtedy zdać egzamin w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Katowicach +za znajomego+. Został zdemaskowany przez egzaminatora. Okazało się, że nie działał sam" - wyjaśnił Pytel.

  Organizatorem procederu miał być 29-letni właściciel ośrodka szkolenia kierowców z Mysłowic. Według policji wyszukiwał on zainteresowanych nielegalnym zdobyciem prawa jazdy wśród kursantów i osób, które w przeszłości nie zdały egzaminu, i powołując się na fikcyjne znajomości w katowickim ośrodku egzaminacyjnym, wysyłał na egzaminy swoich współpracowników.

  Nielegalne zdobycie prawa jazdy kosztowało dodatkowo - w zależności od kategorii - od 1 tys. do 2 tys. zł.

  Zebrany w śledztwie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie wszystkim podejrzanym 16 zarzutów. Najpoważniejszy z nich - powoływania się na wpływy - usłyszał właściciel szkoły jazdy.(PAP)

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  *NAJZABAWNIEJSZE ŚLĄSKIE SŁOWA - WYNIKI PLEBISCYTU
  *WALCZYMY O USTAWĘ METROPOLITALNĄ - POZNAJ EFEKTY
  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera


  ALE FUTURYSTYKA! Zobacz jak będą wyglądać Katowice w 2015 roku. WIZUALIZACJENiesamowicie GORĄCE DZIEWCZYNY na mroźne dni. Zobacz FOTKI Queen Śląska i Zagłębia

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo