Ważne
  Wniosek do prokuratury ws. nieprawidłowości w magistracie...

  Wniosek do prokuratury ws. nieprawidłowości w magistracie Rudy Śląskiej

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  Wniosek o zbadanie nieprawidłowości, za które odpowiadać ma skarbniczka Rudy Śląskiej, przesłali w środę do prokuratury urzędnicy tamtejszego magistratu. Wyjaśnianie sprawy rozpoczął już wydział kontroli i audytu urzędu.
  Jak powiedział PAP w środę rzecznik rudzkiego magistratu Adam Nowak, pismo o podejrzeniu zaistnienia przestępstwa wysłano do miejscowej prokuratury tego dnia rano. O pierwszych szczegółach sprawy urzędnicy będą mówić dopiero, gdy wstępny raport wyda badający sprawę wydział kontroli i audytu urzędu miasta.

  Na razie nie jest znana skala ewentualnych nieprawidłowości ani ich mechanizm. W rozesłanym we wtorek mediom oświadczeniu prezydent miasta Grażyna Dziedzic wyjaśniła m.in., że do nieprawidłowości w pionie finansowym magistratu dochodziło co najmniej od 2007 roku. "Gdy tylko dowiedzieliśmy się o tym, skierowaliśmy tam kontrolę" - zaznaczył w środę Nowak.

  We wtorkowym oświadczeniu prezydent Dziedzic napisała również, że "zawiodła osoba, która cieszyła się nie tylko jej zaufaniem, ale również poprzednich władz miasta oraz wielu pracowników urzędu - Skarbnik Miasta".

  Prezydent wskazała, że do wykrycia nieprawidłowości przyczyniła się jej decyzja o podziale wydziału budżetu i finansów urzędu miasta na trzy mniejsze. Zadeklarowała, że osobiście dopilnuje, by sprawa została wyjaśniona do końca. Przepraszając mieszkańców poprosiła, by nie oceniać wszystkich miejskich urzędników przez pryzmat tej sytuacji

  Podejrzewana o nieprawidłowości skarbniczka w ostatnich dniach przebywała na urlopie zdrowotnym. (PAP)

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  *NAJZABAWNIEJSZE ŚLĄSKIE SŁOWA - WYNIKI PLEBISCYTU
  *WALCZYMY O USTAWĘ METROPOLITALNĄ - POZNAJ EFEKTY
  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera


  ALE FUTURYSTYKA! Zobacz jak będą wyglądać Katowice w 2015 roku. WIZUALIZACJENiesamowicie GORĄCE DZIEWCZYNY na mroźne dni. Zobacz FOTKI Queen Śląska i Zagłębia

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama