Klienci bielskiego biura Witours powinni wnioskować o...

  Klienci bielskiego biura Witours powinni wnioskować o odszkodowanie

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  Klienci bielskiego biura Witours powinni wnioskować o odszkodowanie

  ©arc.

  W kwietniu br. minie termin, kiedy klienci upadłego we wrześniu zeszłego roku biura turystycznego Witours mogą otrzymać odszkodowania z tytułu gwarancji ubezpieczeniowych. Muszą jednak na czas złożyć stosowne wnioski.
  Klienci bielskiego biura Witours powinni wnioskować o odszkodowanie

  ©arc.

  W środę Urząd Marszałkowski Woj. Śląskiego, gdzie powinny trafić wnioski poszkodowanych turystów, przypomniał wszystkim zainteresowanym, że na złożenie wniosków jest coraz mniej czasu.

  Według przedstawicieli Urzędu przeważająca większość poszkodowanych dopełniła już formalności, składając wnioski w wydziale turystki. Środowy apel skierowany jest do tych, którzy z różnych przyczyn jeszcze tego nie zrobili.


  Biuro Obrotu Ruchu Turystycznego Witours z siedzibą w Bielsku-Białej upadło na początku września 2011 roku. Wówczas do urzędu marszałkowskiego wpłynęła informacja, że firma nie jest w stanie wywiązać się z umów o świadczenie usług turystycznych zawartych z klientami oraz pokryć kosztów ich powrotów do kraju.

  CZYTAJ O TYM, CO SPOTKAŁO TURYSTÓW BIELSKIEGO BIURA PODRÓŻY

  W momencie ogłoszenia niewypłacalności za granicą przebywało ponad 200 klientów biura, m.in. z Bielska-Białej, Łodzi, Wrocławia, Tomaszowa Mazowieckiego. Większość bawiła w Albanii - blisko 140 osób, a reszta w Grecji. Była też grupa klientów, którzy mieli dopiero pojechać na zapłacone już wakacje.

  Zgodnie z ustawą o usługach turystycznych marszałek woj. śląskiego uruchomił procedurę wypłaty środków z gwarancji ubezpieczeniowych, aby zwrócić poszkodowanym klientom pieniądze zapłacone za niezrealizowaną w całości lub w części imprezę turystyczną.

  Poszkodowani klienci muszą dostarczyć m.in. formularz zgłoszenia szkody z gwarancji ubezpieczeniowej, zawartą umowę o świadczenie usług turystycznych, dowód wpłaty należności za imprezę oraz swoje oświadczenie, stwierdzające niewykonanie umowy przez Witours. Trzeba też wskazać konto, na które ma być przelane odszkodowanie.

  W pierwszej kolejności ze środków z ubezpieczenia wynajęto i wysłano autokary po turystów. Reszta funduszy z gwarancji jest przeznaczona na zwrot wpłat wniesionych przez klientów, proporcjonalnie do wysokości pozostałej sumy.(PAP)

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  *NAJZABAWNIEJSZE ŚLĄSKIE SŁOWA - WYNIKI PLEBISCYTU
  *WALCZYMY O USTAWĘ METROPOLITALNĄ - POZNAJ EFEKTY
  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera


  ALE FUTURYSTYKA! Zobacz jak będą wyglądać Katowice w 2015 roku. WIZUALIZACJENiesamowicie GORĄCE DZIEWCZYNY na mroźne dni. Zobacz FOTKI Queen Śląska i Zagłębia

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama