Ważne
  Starosta został skazany

  Starosta został skazany

  Piotr Piesik

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Sąd Rejonowy w Jędrzejowie skazał byłego myszkowskiego prokuratora rejonowego, obecnego starostę myszkowskiego Mariana W. , na sześć miesięcy pozbawienia wolności, w zawieszeniu na dwa lata za fałszerstwo.
  Ponadto, jak poinformował rzecznik Sądu Okręgowego w Kielcach, Artur Adamiec, Marian W. ma zapłacić 70 stawek dziennych po 30 zł. Ma też zasądzony na rok zakaz wykonywania funkcji związanych z wymiarem sprawiedliwości.

  Akt oskarżenia przeciwko Marianowi W. skierowała w ubiegłym roku do sądu Prokuratura Okręgowa w Bielsku-Białej. Zarzuciła mu, że kiedy był prokuratorem rejonowym w Myszkowie, sfałszował podpis prowadzącego sprawę prokuratora i doprowadził tym samym do jej umorzenia. Starosta stanowczo zaprzeczał, że podrobił podpis swojego podwładnego.

  Jeżeli wyrok się uprawomocni, starosta straci stanowisko. Wyrok jest nieprawomocny. Marian W. już zapowiedzał, że odwoła się od wyroku.

  - Uważam, że sprawa została rozstrzygnięta przedwcześnie, ponieważ nie zebrano jeszcze kompletnej dokumentacji, choćby pełnej opinii grafologicznej. Lecz nawet gdyby tak się stało, w moim przekonaniu sentencja wyroku powinna być całkowicie odmienna. Dlatego złożę odwołanie - mówi starosta.

  Starosta przed rozpoczęciem sprawy był pewien, że w sądzie uzyska korzystny dla siebie wyrok.
  - Stanowczo i zdecydowanie twierdzę, że nie popełniłem żadnego przestępstwa. Jestem pewny, że potrafię to przed sądem udowodnić - mówił nam Marian W. po skierowaniu przez prokuraturę sprawy do sądu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama