Artyści z Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk szukają następców w...

  Artyści z Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk szukają następców w przedszkolach

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  Artyści z Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny rozpoczęli wyszukiwanie talentów wśród najmłodszych. Pod hasłem "Roztańczymy Bytom!" swoich następców będą poszukiwać w sześciu bytomskich przedszkolach.
  Współpraca z przedszkolami to pierwszy krok do stworzenia w Bytomiu zespołu folklorystycznego, którego członkami będą uczniowie szkoły podstawowej - poinformował PAP Marek Mróz z działu marketingu zespołu "Śląsk".

  Podstawę zespołu stanowić mają dzieci, które ukończyły edukację w przedszkolu, i swoje talenty szlifować będą pod okiem chórmistrzów i baletmistrzów Zespołu "Śląsk". Program warsztatów dla najmłodszych - oprócz zajęć umuzykalniających, rytmicznych i wokalnych - obejmuje także podstawy tańca.


  Najwięcej czasu dzieci spędzą uczestnicząc w zabawach tanecznych i poznając proste tańce, dzięki którym realizatorzy projektu - artyści oraz pedagodzy Zespołu - chcą w najmłodszych zaszczepić wartości kultury ludowej i narodowej.

  Wśród atrakcji dla najmłodszych nie zabraknie również wizyty w siedzibie zespołu w Koszęcinie. Dzieci zwiedzą kompleks parkowo-pałacowy, kostiumernie i muzeum oraz wezmą udział w próbach zespołu, a także warsztatach etnograficznych i plastycznych.

  Podsumowaniem pracy najmłodszych artystów będzie cykl prawdziwych koncertów. W trakcie pierwszego przedszkolaki zaprezentują się rodzicom w swoich przedszkolach. Później wezmą udział w Regionalnym Przeglądzie Pieśni "Śląskie Śpiewanie" im. prof. Adolfa Dygacza współorganizowanym przez Zespół "Śląsk", a w czerwcu wystąpią podczas Dni Bytomia.

  Projekt Edukacyjny "Roztańczymy Bytom" realizowany jest przez zespół "Śląsk" oraz rezydenta Bytomia Piotra Koja. Ma na celu kultywowanie wartości kultury ludowej i narodowej, prezentowanie i popularyzowanie bogactwa śląskiego folkloru, wyrównanie szans edukacyjnych dzieci z Bytomia i promocję miasta. W projekcie udział biorą przedszkola z Szombierek, Bobrka, Stroszka, Miechowic, Łagiewnik oraz z centrum miasta.

  Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" powstał w 1953 r. Jego siedziba mieści się w zespole pałacowym w Koszęcinie. Założycielem i wieloletnim dyrektorem zespołu był prof. Stanisław Hadyna - kompozytor, dyrygent, literat, pedagog, wybitny twórca życia muzycznego. "Śląsk" prezentuje bogaty folklor śląski, w jego repertuarze są również polskie pieśni i tańce z innych regionów, a także opracowania oper, oratoriów, muzyki klasycznej i sakralnej. W siedzibie zespołu działa Śląskie Centrum Edukacji Regionalnej.

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  *NAJZABAWNIEJSZE ŚLĄSKIE SŁOWA - WYNIKI PLEBISCYTU
  *WSTRZĄSAJĄCA HISTORIA ŚMIERCI MAGDY Z SOSNOWCA - POZNAJ SZCZEGÓŁY
  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera


  *ALE FUTURYSTYKA! Zobacz jak będą wyglądać Katowice w 2015 roku. WIZUALIZACJE
  *Niesamowicie GORĄCE DZIEWCZYNY na mroźne dni. Zobacz FOTKI Queen Śląska i Zagłębia


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama