Ważne
  Strefa za 1,6 mln zł

  Strefa za 1,6 mln zł

  Monika Ziółkowska

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Milion sześćset tysięcy złotych wyłożyła gmina na kupno 10 hektarów gruntu po byłej Cementowni Wiek. Rada Miejska zdecydowała o przeznaczeniu terenu na strefę gospodarczą, która ma zachęcić inwestorów do lokowania w Ogrodzieńcu swoich firm i inwestowania w gminie.
  - Kupując, leżące w atrakcyjnym dla inwestorów miejscu grunty, skorzystaliśmy z przysługującego nam prawa pierwokupu. W ten sposób chcemy pobudzić gospodarczy rozwój naszej gminy - podkreśla Andrzej Mikulski, burmistrz gminy Ogrodzieniec.

  Strefa daje gminie nowe możliwości, na przykład w walce z bezrobociem. W liczącej dziewięć i pół tysiąca mieszkańców gminie, pracy nie ma aż 800 osób będących w tak zwanym wieku produkcyjnym. Tylu jest zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Zawierciu. - To naprawdę bardzo dużo - przekonuje burmistrz.

  Strefa graniczy z terenami należącymi do Zawiercia. To jeden z argumentów przemawiających za atrakcyjnością działki, która jest jest w dodatku uzbrojona.

  - W ostatnich latach funkcjonowania cementowni Wiek wybudowano tam nowoczesną rozdzielnię energii elektrycznej zapewniającą zasilanie dowolnego podmiotu gospodarczego. Dodatkowo, dwa lata temu, w pobliżu wybudowaliśmy nową oczyszczalnię ścieków, a już w najbliższym czasie przystąpimy do przygotowania terenu pod kątem oczekiwań potencjalnych inwestorów - dodaje burmistrz.

  Nieistniejąca już Cementownia Wiek mocno dała się we znaki środowisku, dlatego też władze gminy mają nadzieję, że pojawiający się tu inwestorzy będą zajmowali się takimi dziedzinami gospodarowania, które nie będą szkodliwe dla środowiska i nie zakłócą piękna jurajskich okolic.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama