Menu Region

Bilety KZK GOP droższe. Kary za brak biletu też

Bilety KZK GOP droższe. Kary za brak biletu też

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Dziennik Zachodni

Monika Krężel

4Komentarze Prześlij Drukuj
Bilety KZK GOP droższe. Kary za brak biletu też

(© TOMASZ HOŁOD)

Nie każdy gapowicz wie, że jeśli zostanie złapany przez kontrolera za jazdę bez biletu, a dodatkowo będzie chciał uciec, zostanie ukarany podwójnie. Czeka go kara za brak biletu, a do tego może grozić grzywna w wysokości 5 tysięcy złotych.
Jeżeli ktoś wsiada do autobusu bądź tramwaju, zawiera umowę z przewoźnikiem na świadczenie usług. To oznacza, że musi mieć ważny bilet. Za jazdę na gapę płaci karę. Zmienione rok temu przepisy wprowadziły kolejne kary dla gapowiczów. Jeżeli pasażer nie ma ważnego biletu, nie chce zapłacić mandatu lub podać danych potrzebnych do jego wy-pisania, powinna czekać na
przyjazd policji.


NOWY CENNIK BILETÓW KZK GOP OD 1 KWIETNIA

- Kontroler zawsze informuje o tym pasażera - mówi Tomasz Musioł z biura prasowego KZK GOP w Katowicach. - Razem powinni czekać na przyjazd policji w autobusie lub wysiąść na przystanku. Jeżeli taka osoba chce się oddalić, kontroler ma prawo pójść za nią i poinformować policję, gdzie się znajdują. Policja to zdarzenie traktuje jako wykroczenie.

Za ucieczkę z miejsca wskazanego przez kontrolera grozi grzywna do 5 tys. złotych. - Nie możemy nadużywać swoich kompetencji, dlatego wzywamy policję - mówi Tomasz Musioł.

Główne grzechy felernej komunikacji miejskiej CZYTAJ

Ile wynosi mandat? Jeśli zapłacimy go na miejscu - w pojeździe, bezpośrednio u kontrolera - jest to 80 zł plus przewoźne (2,80 zł lub z ulgą - 1,40 zł).

Gdy nie chcemy płacić na miejscu, możemy poprosić o tzw. opłatę kredytową. Na podstawie dokumentu tożsamości kontrolujący wypisze druk. Gdy opłata zostanie dokonana do 7 dni, zapłacimy 100 zł plus przewoźne. Po tym terminie opłata wynosi już 140 zł.

Jeżeli z winy pasażera autobus zjedzie z trasy lub będzie musiał się zatrzymać, kara wynosi 280 zł. Jeśli zaś policja znajdzie przy podróżnym dokumenty, za ich nieokazanie policja wystawia mandat w wysokości 500 zł.

* CZYTAJ KONIECZNIE:

*NAJZABAWNIEJSZE ŚLĄSKIE SŁOWA - WYNIKI PLEBISCYTU
*WSTRZĄSAJĄCA HISTORIA ŚMIERCI MAGDY Z SOSNOWCA - POZNAJ SZCZEGÓŁY
*Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera


*ALE FUTURYSTYKA! Zobacz jak będą wyglądać Katowice w 2015 roku. WIZUALIZACJE
*Niesamowicie GORĄCE DZIEWCZYNY na mroźne dni. Zobacz FOTKI Queen Śląska i Zagłębia


Reklama
4

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Nowa taryfa i nie tylko

+53 / -90

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Bolo (gość)  •

Kolejna podwyżka cen biletów nie wzbudza zrozumienia wśród pasażerów. Tłumaczenia KZK GOP wypowiadane ustami jego rzeczniczki można zweryfikować odwiedzając siedzibę tej instytucji: przerost formy nad treścią. Jednak co do samych kar nie mozna mieć wątpliwości - nasze społeczeństwo wiele żąda, ale trudno jest przedrzeć się do świadomości wielu ludzi, że jazda "na gapę" jest zwykłym złodziejstwem.
I jeszcze coś o taborze. Zachęceni licznymi wypowiedziami i tekstami dziennikarskimi, pasażerowie domagają się klimatyzowanych autobusów. Taka inwestycja miałaby sens, gdyby przystanki nie były zlokalizowane co kilkaset metrów, co powoduje częste otwieranie drzwi, a więc częste nagrzewanie z trudem schłodzonego powietrza. Dodam, że obecnie np. w PKM Sosnowiec są na wyposażeniu autobusy z klimatyzacją i gdy jest gorąco, ludzie narzekają na brak możliwości otwarcia okien (przy działającej klimatyzacji).

odpowiedzi (0)

skomentuj

Bilet.

+101 / -105

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Grzegorz Ostry. (gość)  •

Kto g***** niech płaci.

odpowiedzi (0)

skomentuj

82,80 zł

+126 / -81

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

D. D. (gość)  •

"Ile wynosi mandat? Jeśli zapłacimy go na miejscu - w pojeździe, bezpośrednio u kontrolera - jest to 80 zł plus przewoźne (2,80 zł lub z ulgą - 1,40 zł). "

82,80 zł to przesada.
Jak gość płaci 80 zł to te pojedyncze złotówki powinny być darowane.
Z drugiej strony wymusza na kontrolerach noszenia drobnych.

Zresztą mądrość ludowa powiada: "jak dostałeś konia to nie chciej jeszcze bicza" (czy tak jakoś w tym stylu).

odpowiedzi (0)

skomentuj

To już przesada!

+113 / -112

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

A. (gość)  •

Mogę płacić więcej, jeśli będę jeździła nowoczesnymi autobusami, w których zimą będzie ciepło, a latem będzie działała klimatyzacja! Póki co, jeżdzę starymi Jelczami i Ikarusami!!! Skandal!!!!

odpowiedzi (0)

skomentuj
Reklama
Reklama