WORD-y zostaną skontrolowane

  WORD-y zostaną skontrolowane

  Aldona Minorczyk-Cichy

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Sprawę podpalenia auta Grzegorza Ciusa, wiceszefa Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Katowicach nadzoruje nadinsp. Dariusz Biel, szef śląskiego garnizonu. Istnieje uzasadnione podejrzenie, że sprawcami mogą być osoby zamieszane w aferę korupcyjną i handel prawami jazdy, które postanowiły się zemścić na wicedyrektorze za ujawnienie przestępstw.
  Dowiedzieliśmy, że do podobnych praktyk jak na Śląsku, mogło dojść w ośrodkach na terenie całego kraju. Wkrótce może zapaść decyzja o ich szczegółowej kontroli.

  - Poleciłem, by sprawę podpalenia przejął wydział kryminalny komendy wojewódzkiej. Są sygnały, że to może być próba zastraszenia. Badamy także inne wątki, ale ten wydaje się najbardziej prawdopodobny - podkreśla nadinsp. Dariusz Biel.

  Śląski komendant dodaje, że na miejscu pożaru zebrano dowody: pozostałości płynów i innych substancji oraz wrak spalonego auta. Badają je pracownicy laboratorium kryminalistycznego. To oni stwierdzą, czy to było celowe podpalenie.

  Przypominamy, że do podpalenia auta wiceszefa WORD-u doszło w nocy ze środy na czwartek. Od samochodu stojącego przed garażem zajął się dach i poddasze. Na szczęście rodzina się ewakuowała. Wezwano strażaków, a ci błyskawicznie ugasili ogień. Dlaczego pod uwagę brana jest możliwość zemsty? Poszlak jest wiele.

  - W środę popołudniu jeden z pracowników podejrzanych o przestępstwo skopiował dane dotyczące egzaminów z naszych dysków. Na szczęście świadkiem tego był inny pracownik, który nas zaalarmował. Dane zostały zabezpieczone, a złodziej zatrzymany - mówi Grzegorz Cius.

  Z kolei tydzień wcześniej do dyrektora ośrodka Romana Bańczyka przyszedł zwolniony członek zarządu firmy (WORD nie chce ujawnić jego nazwiska).

  - Groził, że jeśli nie skończymy rozpracowywać nieprawidłowości, to z gróźb przejdzie do czynów - opowiada wicedyrektor Cius.

  Śledztw w sprawie korupcji w katowickim WORD-zie jest kilka. Zarzutów jednak nie usłyszał jeszcze nikt. Dlaczego? Sprawa jest skomplikowana. Trzeba przeanalizować tysiące dokumentów i przesłuchać setki osób. Na to wszystko trzeba czasu i sztabu ludzi.

  - Obecnie sprawą zajmuje się Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Centralne Biuro Antykorupcyjne. Badane są różne wątki. Z uwagi na bardzo dużą liczbę osób, które należy przesłuchać, w sprawę jest zaangażowanych kilka jednostek - wyjaśnia nadinsp. Biel.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   WORD

   xxxxx (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 92 / 60

   Dobrze że nareszcie ktoś to ruszył,pytam dlaczego my porządni obywatele nie możemy zdac prawka i oblewamy na byle głupotach, a takie cpuny co ledwo odrużniają kolor światła mogą jeżdzic i stwarzac...rozwiń całość

   Dobrze że nareszcie ktoś to ruszył,pytam dlaczego my porządni obywatele nie możemy zdac prawka i oblewamy na byle głupotach, a takie cpuny co ledwo odrużniają kolor światła mogą jeżdzic i stwarzac zagrożenie dla reszty uczestników ruchu. Jestem za znalezieniem winnych i surową karą.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   jak działa SNJ i WORD?

   eDe+ (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 85 / 69

   ...jak działa szkoła nauki jazdy, gdzie oblewają 80-95% kandydatów, kto dał takiej koncesję, to albo szkoła jest do du.., albo egzaminatorzy nie dostali lub dostali za mało, coś tu nie gra,...rozwiń całość

   ...jak działa szkoła nauki jazdy, gdzie oblewają 80-95% kandydatów, kto dał takiej koncesję, to albo szkoła jest do du.., albo egzaminatorzy nie dostali lub dostali za mało, coś tu nie gra, restrykcyjny egzamin i niedouczeni kandydaci, czy zwyczajne ustawianie....zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   WORD

   Gosia (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 85 / 70

   Oczywiście, że w WORDach jest korupcja! Przykładem może być egzamin dla kandydatów na egzaminatorów... Zdają nieliczni. Terminy egzaminów sa wyznaczone dla poszczególnych województw... Dziwny fakt,...rozwiń całość

   Oczywiście, że w WORDach jest korupcja! Przykładem może być egzamin dla kandydatów na egzaminatorów... Zdają nieliczni. Terminy egzaminów sa wyznaczone dla poszczególnych województw... Dziwny fakt, że na egzaminie dla woj. Śląskiego, opolskiego jest kilu z Warszawy, którzy zdają :) reszt oczywiście nie... 2-gim przykładem kandydaci z różnych województw na ustawionym egzaminie zdają wszyscy. Słyszałam o kwocie 10 000zł za taki "zdany" egzamin. Kpina...zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama