Menu Region

Atak zimy 15 lutego [RELACJA NA ŻYWO]

Atak zimy 15 lutego [RELACJA NA ŻYWO]

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Dziennik Zachodni

reporterzy DZ

5Komentarzy Prześlij Drukuj
Relacjonujemy dla Was na bieżąco sytuację w województwie śląskim. Nasi reporterzy monitorują stan dróg i miast.
 • Zabrze godz. 10.00
 • Zabrze godz. 10.05
 • Zasypane centrum Żywca - Rynek

 • Osiedle Mydlice w Dąbrowie Górniczej około 9 rano
 • Piaskarki w Będzinie
 • Tranzytowa droga krajowa w Zawierciu około południa
 • Odśnieżanie Gliwic
 • Chodniki w Gliwicach odśnieżane są na bieżąco
 • Centrum Bytomia ok. 15
 • Sławków
 • Rybnik 23:30, ulica Wyzwolenia
ALARM ŚNIEGOWY - ZOBACZ ZDJĘCIA NASZYCH REPORTERÓW I INTERNAUTÓW
ZOBACZ, CO SIĘ DZIEJE NA DROGACH - ŚNIEŻYCA W OBIEKTYWACH REPORTERÓW DZ

23:30 RYBNIKDrogi w centrum Rybnika są białe.
Jeżdżą pługi, ale nie nadążają z odśnieżaniem. Fatalnie wyglądają m.in. ulice Rudzka, Obwiednia, nieco lepiej jest na Gliwickiej i Wyzwolenia - tu przejechały pługi, ale i tak jest ślisko i biało. Nieco lepiej sytuacja wygląda na rondach - tu skierowano główne siły. Okrągłe skrzyżowania to czarne punkty na drogowej, białej mapie Rybnika.

20:30 KATOWICEDrogi w centrum są białe, warunki jazdy coraz trudniejsze. Zobaczcie zdjęcia al. Roździeńskiego i ulic Dudy-Gracza i Warszawskiej.

18:30 RYBNIKCoraz mocniej sypie, warunki na drogach są katastrofalne. W stronę dzielnic Gotartowic, Boguszowice i Żor drogi są praktycznie białe. Auta jadą z prędkością 30 - 40 km/h. Jeszcze gorzej jest na drogach osiedlowych, gdzie na jezdniach zalega kilkunastocentymetrowa warstwa śniegu.

18:00 RYBNIKDrogi w centrum Rybnika o godz. 18 są zupełnie białe. Jest bardzo ślisko. Nieodśnieżone są m.in. ul. 3 Maja, Reymonta, Wodzisławska. Niebezpiecznie ślisko jest na rondach.

17:40 POWIAT CZĘSTOCHOWSKITrudna sytuacja na drogach powiatu częstochowskiego. Jest niesamowicie ślisko. Utrudnienia występują na drodze wojewódzkiej nr 786 Częstochowa-Mstów-Koniecpol. Śnieg jest usuwany, ale opady i wiatr powodują, że okresowo staje się ona nieprzejezdna. Bartłomiej Romanek

17:40 KOREK NA OLKUSZGigantyczny korek na ulicy Olkuskiej na wysokości Strzemieszy. Auta stoją w kilku kilometrowym korku w stronę Olkusza. KK

17:30 ZABRZENa zabrzańskim odcinku DTŚ jest biało. W miarę bezpiecznie można jeździć po prawym oraz środkowym pasie. Na lewym zalega kilkucentymetrowa warstwa śniegu. Zaśnieżone są również zjazdy. Ponadto stan głównej ulicy w Zabrzu - Wolności - pozostawia wiele do życzenia. Jednak podczas kwadrans jazdy zauważyliśmy dwa pracujące pługi. JO

17:30 ZAGŁĘBIEPługi na bieżąco odśnieżają drogi, ale warunki na drogach są coraz gorsze. Jest bardzo ślisko. KK

17:20 POWIAT LUBLINIECKIW powiecie lublinieckim najtrudniejsza sytuacja panuje na drogach wojewódzkich 905 i 908. Są one przejezdne, ale są duże utrudnienia, bo stale zakopują się różne samochody. Drogowcy nie nadążają z odśnieżaniem. Trudne warunki są zwłaszcza w okolicach Kamienicy Śląskie, Woźnik, Psar i Boronowa. Bartłomiej Romanek

17:00 RYBNIK i WODZISŁAW ŚLĄSKIW Rybniku w ciągu ostatnich dwóch, trzech godzin nie odnotowano żadnych poważniejszych zdarzeń drogowych. Trasy są przejezdne, choć na większości z nich nadal zalega gruba warstwa błota pośniegowego, przez co na drogach jest dość ślisko. - Jeździmy bardzo powoli 20-30 kilometrów na godzinę i taką prędkość radzimy też kierowcom samochodów osobowych - mówi nam jeden z kierowców autobusu komunikacji miejskiej.

Wodzisław Śląski: Śnieg sypie, drogi przejezdne, ale ślisko. Dużo błota pośniegowego.

17:00 TARNOWSKIE GÓRYTarnogórska policja informuje, że usuwanie awarii sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu DK11 (Obwodowa) z ul. Wyszyńskiego w Tarnowskich Górach może potrwać nawet trzy dni. - Taką informację otrzymał dyżurny naszej komendy od zarządcy drogi. Nasze patrole będą kierowały tam ruchem w godzinach o największym natężeniu ruchu. Apelujemy jednak do kierowców, by przestrzegali nakazów kierującego ruchem policjanta - mówi Rafał Biczysko, rzecznik tarnogórskiej policji. Do awarii sygnalizacji doszło dziś w godzinach popołudniowych. Na jeden z sygnalizatorów najechał tir. SZEN

16.38 ŻYWIECCZYZNANa Żywiecczyźnie przez cały dzień z drobnymi przerwami sypie śnieg, ale opady te nie są bardzo intensywne. Kierowcy widząc, że warunki na drogach są trudne ściągają nogę z gazu i jeżdżą ostrożniej niż zwykle.

Są jednak takie górskie wioski, gdzie zdaniem mieszkańców drogowcy znów zaspali.

- W Przyłękowie (gmina Świnna) na górce pod szkołą znów jest tak ślisko, że nie niektórzy nie potrafią podjechać pod to strome wzniesienie - skarży się Józef Widuch, mieszkaniec miejscowości.

Widuch dodaje, że na drodze tej tylko raz, maksymalnie dwa razy dziennie spotkać można pług, który ją odśnieża. Odcinek ten ponadto nie jest niczym podsypany. Podkreśla również, że jest tam bardzo niebezpiecznie między innymi dla pieszych, głównie dzieci, które tamtędy chodzą do szkoły i wracają tą samą drogą także do domu. ŁUG

16.35 POWIAT MIKOŁOWSKIMiędzy 11. 30 a 14 doszło do jeszcze dwóch kolizji w powiecie mikołowskim. Na skrzyżowaniu DK - 81 z ul. Rybnicką w Mikołowie i na ul. Żorskiej w Orzeszu. Policja nie dostaje sygnałów o utrudnieniach na drogach.

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Mikołowie poinformowało za IMiGW, że intensywne opady śniegu potrwają do czwartkowego poranka. Ma spaść od 20 do 30 centymetrów białego puchu.

Część mieszkańców Łazisk Górnych od poniedziałku nie ma wody, ponieważ zamarzły rury wodociągowe. trzeci dzień wodę rozwozi miejscowa OSP. Damian Baran

16.22


Na DK1 w Pszczynie, warunki są trudne, ale droga jest cały czas przejezdna. Tiry też jakoś jadą. Jak powiedział mi dyżurny, ruch odbywa się wolno ale płynnie. Wypadków - brak.

16.20 PODBESKIDZIE


W Bielsku-Białej na ten moment wszystkie drogi są przejezdne, nie ma żadnych utrudnień - informuje starszy aspirant Artur Caputa, dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej. Przyznaje, że rano i przed południem doszło do utrudnień na drodze S1 rejonie Bielska-Białej, bo tiry miały problemy z pokonaniem stromych podjazdów, ale drogi zostały posypane i teraz już nie tworzą się korki. - Nie odnotowaliśmy również jakiejś większej liczby kolizji. Pewnie dlatego, że kierowcy widząc, że warunki na drogach są trudne, jeżdżą wolniej - dodał st. asp. Caputa.

Mimo że służby drogowe dwoją się i troją, by drogi w Bielsku-Białej były przejezdne, problemy mogą się pojawić lada moment, kiedy wiele osób skończy pracę i będzie chciało wrócić do domu. Może dojść do sytuacji takiej, jak rano, że ruch w mieście został w niektórych miejscach praktycznie sparaliżowany. Dlatego niektórzy bielszczanie, jeśli tylko mogli, zdecydowali się zostać nieco dłużej w pracy, by przeczekać godzinę szczytu.

W stolicy Podbeskidzia opady nie są tak intensywne jak rano. JAK
1 3 4 5 6 »
Reklama
5

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Na gładko

+139 / -124

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Fojerman (gość)  •

Ludzie, wiycie co za dziwy:
Śniyg padze u nas od rana,
Taki bioły, prawdziwy.
I zaś je nowy dramat.

Taki niewinny śnieżyk,
Mo w sobie tako siyła,
Że gospodarka nom leży,
Bo zima jom zaskoczyła.

Ludzie, co wy sie starocie,
Biercie to wszystko na luzie,
Nareszcie zima mocie
I wszystko na gładko pudzie.

Żodyn niy może za to,
Że w w zimie padze śniyg,
Jak z lipcu zaskoczy nas lato,
To bydzie dopiyro śmiych.

odpowiedzi (0)

skomentuj

niemożliwe koniec świata

+150 / -135

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

zszokowany telewidz amator (gość)  •

nie wierzę taka pogoda i to w LUTYM aż 3 główne niusy :) na stronach DZ to o śniegu, reszta wiadomo ... co się dzieje, zaraz włączę tvn24 bo jestem głodny informacji o niecodziennym zjawisku jakim jest śnieg i nieudaczni kierowcy w LUTYM łał :)

odpowiedzi (0)

skomentuj

Dobre!

+147 / -138

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

A. B. (gość)  •

"Podbeskidzie
Cieszyn
...................."

Wszystko na ten temat.

odpowiedzi (0)

skomentuj

ale czadersko sypie :)

+148 / -156

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

:P (gość)  •

:P

odpowiedzi (0)

skomentuj

RELACJA NA ŻYWO?!

+140 / -113

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Maniak relacji na żywo (gość)  •

GDZIE ONA JEST?! Z centrum Katowic ok 9-tej rano?!!!

odpowiedzi (0)

skomentuj
Reklama
Reklama