Ważne
  Galeria Forum w Gliwicach otwarta! Policjanci zakończyli...

  Galeria Forum w Gliwicach otwarta! Policjanci zakończyli poszukiwania bomby

  MAKI

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Krótko przed 14. do Centrum Ratownictwa Gliwice zadzwonił mężczyzna z informacją, że na terenie obiektu została podłożona bomba - dowiedział się "Dziennik Zachodni".
  A więc - nie był to telefon do dyrekcji Forum. Na miejsce natychmiast pojechały służby ratownicze. I uwaga - zgłoszenie było ok 14., a ewakuacja rozpoczęła się ok. 15.30 - jak mówią świadkowie zajścia. Jak ustaliliśmy, w takich sytuacjach, jak dziś, to administrator lub właściciel obiektu podejmuje decyzję o ewakuacji w porozumieniu ze służbami.

  Nagle z megafonów rozległa się informacja, że trzeba opuścić sklep, bodaj ze względów bezpieczeństwa - opowiada jedna z klientek.
  - Raczej myśleliśmy, że to jakieś ćwiczenia, nie bałam się - mówi. Ludzie wychodzili ze sklepów i spokojnie raczej do wyjścia szli. Potem jeszcze staliśmy przed sklepem, ale w końcu nie wiadomo, kiedy wpuszczać znów będą i do domu poszłam.
  - Jechałam ruchomymi schodami, jak usłyszałam komunikat, no chyba 15.30 była - mówi nam inna dziewczyna.

  Marek Thorz z firmy reprezentującej Forum Gliwice podkreśla, że w takich sytuacjach obowiązują ścisłe procedury dotyczące ewakuacji. Najemcy także są przeszkoleni, jak reagować. Dbają, by klienci wyszli z ich sklepów i stoisk, opuszczają rolety, a ludzi w ciągach komunikacyjnych przejmują ochroniarze.

  - Ściśle współpracujemy ze służbami mundurowymi, oni odpowiadają za akcję, nasza ochrona zobowiązana jest im pomagać - tłumaczy. - Oceniam, że obyło się bez paniki.

  Mniej więcej w ciągu kwadransa Forum zostało ewakuowane.

  Jak informuje Marek Słomski, rzecznik gliwickiej policji - prowadzona jest standardowa w takich sytuacjach procedura sprawdzająca, a "dowcipniś" - bo wszystko dotąd wskazuje, że jest to fałszywy alarm - nie uniknie odpowiedzialności.

  Z naszych informacji wynika, że w Forum mogło być w chwili rozpoczęcia ewakuacji nawet ponad 3 tys. osób. Nie była to jeszcze wprawdzie piątkowa godzina szczytu, bo relatywnie wczesne popołudnie, ale klienci napływali.

  Jak się dowiedzieliśmy prawdopodobne, że po sprawdzeniu sklep zostanie jeszcze dziś otwarty, a przynajmniej - będzie dostęp do Cinema City.

  Nasz informator, doskonale znający branżę mówi, że nie było żadnego niebezpieczeństwa, jedynie ktoś znów się wygłupił, narażając innych na stres i straty - a przede wszystkim zaś - podatników, czyli nas wszystkich.

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  *NAJZABAWNIEJSZE ŚLĄSKIE SŁOWA - WYNIKI PLEBISCYTU
  *WSTRZĄSAJĄCA HISTORIA ŚMIERCI MAGDY Z SOSNOWCA - POZNAJ SZCZEGÓŁY


  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera  *ALE FUTURYSTYKA! Zobacz jak będą wyglądać Katowice w 2015 roku. WIZUALIZACJE
  *Niesamowicie GORĄCE DZIEWCZYNY na mroźne dni. Zobacz FOTKI Queen Śląska i Zagłębia


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama