Katowice: W siedem minut o Katowicach? To możliwe

  Katowice: W siedem minut o Katowicach? To możliwe

  Justyna Przybytek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  23 lutego w Katowicach odbędzie się pogawędka o... Katowicach. Na opowieść musi wystarczyć 6 minut i 40 sekund
  Dwie godziny opowiadania o Katowicach. Niemożliwe? A jednak. W czwartek (23 lutego) w Kato Barze przy ulicy Mariackiej wystartuje szósta edycja katowickiej odsłony Pecha Kucha Night.

  Inicjatywa Pecha Kucha to pomysł japońskich architektów, która rozprzestrzeniła się na cały świat - odbywa się w 470 miastach świata, w tym w większości dużych polskich miast - a oznacza pogawędkę ("peczakcza" - po japońsku "pogawędka").
  Rodzaj nieformalnego spotkania, na którym zaprezentować może się każdy, kto ma coś ciekawego do powiedzenia, spodobał się także w Katowicach. Impreza jest otwarta, przyjść i posłuchać może każdy. Ale uwaga, lista prelegentów jest już prawie zamknięta.

  - Mamy już dziewięć zgłoszeń, a planujemy dziesięć wystąpień, tak jak w poprzednich edycjach - mówi Aleksandra Stolecka, jedna z organizatorek. Pięć poprzednich edycji odbyło się w ubiegłym roku, jedna z nich gościnnie w Zamku Sztuki w Cieszynie.

  - Zasada jest taka, że aby utrzymać licencję na organizację Pecha Kucha Night, musimy przeprowadzić w ciągu roku cztery spotkania - dodaje Stolecka. Szósta będzie pierwszą ograniczoną tematyczne - temat przewodni to Katowice. I tyle, nieważne, czy rozmowy będą o tutejszej sztuce, architekturze, dizajnie, zmianach, ludziach, projektach społecznych, kampanii reklamowej, meblach, czy autorskim pomyśle, o którym jak dotąd nikt nie słyszał. Można mówić o wszystkim, byle miało to związek z miastem. To pierwszy warunek. Drugi jest trudniejszy do wcielenia w życie: opowiadający musi się zmieścić w 6 minutach i 40 sekundach. Tyle może trwać każde wystąpienie. To naczelna zasada: 20 slajdów razy 20 sekund, bo przemówieniu towarzyszy pokaz przygotowanych przez opowiadającego ilustracji dla tematu. Ograniczenie czasowe zawsze jest takie samo, nie ważne czy pogawędka odbywa się w Krakowie, Katowicach, czy Tokio.

  Za to nie do przewidzenia jest, o czym usłyszymy i jaka dyskusja rozwinie się po prezentacjach. W poprzednich edycjach opowiadano między innymi o książkach związanych z Katowicami, czy rewitalizacji podwórek w mieście w ramach Tymczasowej Akcji Kulturalnej Katowice.

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  *NAJZABAWNIEJSZE ŚLĄSKIE SŁOWA - WYNIKI PLEBISCYTU
  *WSTRZĄSAJĄCA HISTORIA ŚMIERCI MAGDY Z SOSNOWCA - POZNAJ SZCZEGÓŁY
  Codziennie rano
  najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-
  mail. Zapisz się do
  newslettera  *ALE FUTURYSTYKA! Zobacz jak będą wyglądać Katowice w 2015 roku. WIZUALIZACJE
  *Niesamowicie GORĄCE DZIEWCZYNY na mroźne dni. Zobacz FOTKI Queen Śląska i Zagłębia


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama