Cieszyn: Hrabina von Thun znów otworzyła pawilon

  Cieszyn: Hrabina von Thun znów otworzyła pawilon

  WIK

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Kilka scenek z historii Szpitala Śląskiego kręciła w Cieszynie ekipa katowickiego oddziału TVP. Dzięki historykom i grupom rekonstrukcji historycznej ekipa sfilmowała m.in. otwarcie przez hrabinę Gabrielę von Thun pawilonu III, ratowanie rannych żołnierzy polskich i niemieckich w czasie kampanii wrześniowej, a także pomoc żywieniową udzielaną personelowi szpitala przez żołnierzy radzieckich.
  Nakręcony przez filmowców obraz jako pierwsi obejrzą uczestnicy piątkowego koncertu charytatywnego Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk w cieszyńskim Teatrze im. A. Mickiewicza.

  Okazją do odwiedzin filmowców stał się przypadający w tym roku jubileusz 120-lecia istnienia szpitala oraz 50-lecia cieszyńskiej neurologii.

  - Na planie filmowym zaprezentowaliśmy współczesne oblicze naszego szpitala, ale również jego bogatą historię. Dlatego do udziału w tym przedsięwzięciu zaprosiliśmy kilka grup rekonstrukcyjnych - mówi Dariusz Babiak, rzecznik prasowy szpitala.

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  *NAJZABAWNIEJSZE ŚLĄSKIE SŁOWA - WYNIKI PLEBISCYTU
  *WSTRZĄSAJĄCA HISTORIA ŚMIERCI MAGDY Z SOSNOWCA - POZNAJ SZCZEGÓŁY


  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera  *ALE FUTURYSTYKA! Zobacz jak będą wyglądać Katowice w 2015 roku. WIZUALIZACJE
  *Niesamowicie GORĄCE DZIEWCZYNY na mroźne dni. Zobacz FOTKI Queen Śląska i Zagłębia


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama