Żeby dzieci nie piły alkoholu

  Żeby dzieci nie piły alkoholu

  Irena Bazan

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  W powiecie kłobuckim ruszyła wczoraj akcja "Alkohol - nieletnim dostęp wzbroniony". W jej ramach policjanci w mundurach i po cywilnemu mają kontrolować sklepy, restauracje i puby. Będą sprawdzać, czy ich właściciele nie sprzedają alkoholu osobom nieletnim.
  W samym Kłobucku akcja jest przeprowadzana przy współpracy z tamtejszym urzędem miejskim. Gmina nie tylko współfinansowała plakaty, które rozwieszane są w całym mieście i we wszystkich szkołach, ale także dołożyła się finansowo do specjalnych patroli, które w weekendy mają pilnować porządku w centrum miasta.

  - Ta akcja jest prowadzona cyklicznie w całym kraju - informuje mł. asp. Marzena Bednarek z Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku.
  - My także stale ją powtarzamy, dostosowując jej przebieg do lokalnych potrzeb. Na przykład w czasie wakacji przeprowadziliśmy dodatkowo własną akcję pod hasłem "Centrum". W czasie jej trwania od lipca do końca września zatrzymaliśmy na ulicach miasta sześciu nietrzeźwych nieletnich, a także nałożyliśmy 49 mandatów za spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych, na przykład na miejskich skwerach - dodaje policjantka.

  Udowodnienie, a w dalszej konsekwencji ukaranie handlowca czy restauratora, który sprzedaje alkohol osobom poniżej 18. roku życia, jest trudne.

  - Policja może wkroczyć praktycznie wtedy, gdy ma odpowiednie doniesienie lub złapie daną osobę na gorącym uczynku - opowiada mł. asp. Alina Borkowska. - W tym roku odnotowaliśmy w powiecie trzy takie przypadki. Jedna sprawa zakończyła się dla sprzedawcy aktem oskarżenia, dwie są jeszcze w toku.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama