Śląskich posłów trzeba zmusić do roboty

  Śląskich posłów trzeba zmusić do roboty

  Agata Pustułka

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Śląskich posłów trzeba zmusić do roboty

  ©sejm.gov.pl

  W sejmie praca wre. Wiadomo. Ambitnie działa zespół ds. Afryki oraz Parlamentarna Grupa Rowerowa. Nie mówiąc oczywiście o Zespole Narciarskim, który, jako że sezon trwa, ma nogi pełne roboty. Wśród 36 grup parlamentarnych na próżno szukać jednak Śląskiej Grupy, która choć w minionej kadencji bywała zwykle atrapą, to jednak dawała nadzieję, że pewne regionalne postulaty będą słyszane przy Wiejskiej.
  Śląskich posłów trzeba zmusić do roboty

  ©sejm.gov.pl

  - Dobrym zwyczajem poprzednich lat jest zainicjowanie prac grupy przez partię, która wygrała wybory, a więc PO. Ja jako "pisior" nie mogę grać pierwszych skrzypiec, choć pewne nieoficjalne rozmowy z kolegami już prowadziłem - mówi poseł Grzegorz Tobiszowski. - Sam jestem zdziwiony, że tej grupy jeszcze nie ma - dziwi się poseł PO Marek Wójcik. Jest jednak pełen dobrej wiary. Mniej optymizmu przejawia inny poseł PO Wojciech Saługa.
  - Do tej pory dominowały polityczne złośliwości. Jak my coś chcieliśmy przewalczyć to PiS nie i na odwrót. Jak było coś kontrowersyjnego to albo nie przychodzili, albo my nie zwoływaliśmy posiedzenia. Ale myślę, że trzeba znów dać szansę grupie - ocenia.

  POSŁOWIE Z WOJ. ŚLĄSKIEGO - POZNAJ ICH WSZYSTKICH

  Grupa zatem powstanie, tylko że trochę później niż inne i cudów raczej nie oczekujmy. Mimo partyjnych animozji udało się już zebrać łódzkiemu zespołowi parlamentarnemu, solidarnie o sprawy regionu zabiegają parlamentarzyści z lubelszczyzny i Podkarpacia.

  - U nas też jest wiele do zrobienia. Chociaż jako PiS krytykujemy projekt ustawy metropolitalnej dla Śląska przygotowany przez Platformę to przecież chętnie uczestniczylibyśmy w dyskusji o możliwych do przyjęcia rozwiązaniach - deklaruje poseł Tobiszowski. Jego zdaniem, choć grupa nie miała na swym koncie spektakularnych sukcesów, to warto wspierać choćby sprawy inwestycji na lotnisku w Pyrzowicach. - Zaś kłopoty ochrony zdrowia są całkowicie ponadpartyjne, bo dotyczą przyszłości regionu - dodaje poseł PiS. - Najważniejsze są bezpłatne przejazdy A1 i A4b- dodaje do listy poseł Saługa.

  By grupa zaistniała i przynajmniej coś załatwiła dla regionu musi mieć jednak silnego i wpływowego szefa. Może poprosimy kogoś z Mazowsza?

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  *NAJZABAWNIEJSZE ŚLĄSKIE SŁOWA - WYNIKI PLEBISCYTU
  *WSTRZĄSAJĄCA HISTORIA ŚMIERCI MAGDY Z SOSNOWCA - POZNAJ SZCZEGÓŁY
  Codziennie rano
  najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-
  mail. Zapisz się do
  newslettera  *ALE FUTURYSTYKA! Zobacz jak będą wyglądać Katowice w 2015 roku. WIZUALIZACJE
  *Niesamowicie GORĄCE DZIEWCZYNY na mroźne dni. Zobacz FOTKI Queen Śląska i Zagłębia


  Czytaj także

   Komentarze (23)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Raś-iowskie otępienie albo narkotyki!!!

   Polak (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 10

   Dziennik i jego grono faszystów i raś-istów brak możliwości merytorycznego poruszenia problemu,otępienie które napewno jak w dziejach spotka się z odrzuceniem,widać jak Śląsk odbiega mentalnie i...rozwiń całość

   Dziennik i jego grono faszystów i raś-istów brak możliwości merytorycznego poruszenia problemu,otępienie które napewno jak w dziejach spotka się z odrzuceniem,widać jak Śląsk odbiega mentalnie i kulturowo od reszty Europy w Europie dążenie do jedności bo tylko w tym potęga w nadchodzącym kryzysie a na Śląsku podział który ma podobno sprzyjać tak wpajają ludziom urzednicy bo jasną sprawą jest że dzieje się to z ich ramienia,sitwa która pomoże dla Śląska dobry patent życzę powodzenia!!!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nie tylko zmusić ale i sprawdzać...

   podpis (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 10

   i dlatego od kilku dni działa blog www.poslowie31okregu.wordpress.com. Mam nadzieję, że to będzie mały głos sumienia katowickich posłów. Zapraszam na pierwsze wpisy - następne już niedługo :).

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   nojlipi na grubie

   kabłonek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 7

   po kadencji! za śleprow.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dlaczego dla wspolnego dobra nie moga wystapic poslowie z Opola i Katowic

   G.S (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 14 / 15

   jak dlugo bedziemy olewani???

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   @ Józef Brzozowski

   kunstler (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 14 / 7

   Nie można panu odmówić racji. Bez zmiany ordynacji wyborczej posłowie nigdy nie będą mówić głosem swoich wyborców. Sprawa zmiany tej ordynacji jest przedmiotem dyskusji już od wielu lat i jak dotąd...rozwiń całość

   Nie można panu odmówić racji. Bez zmiany ordynacji wyborczej posłowie nigdy nie będą mówić głosem swoich wyborców. Sprawa zmiany tej ordynacji jest przedmiotem dyskusji już od wielu lat i jak dotąd nie ma woli politycznej aby to zmienić. Nie oczekujmy więc cudów. Partie polityczne, których interesy posłowie reprezentują to partie centralne a dla nich Śląsk na pewno nie jest przedmiotem specjalnej troski.
   Nasuwa się więc logiczny wniosek, że region śląski powinien postawić na własną "reprezentację", niezależną od ogólnokrajowych partii politycznych. Tylko wtedy jest szansa, że nasi przedstawiciele zdziałają coś dla swoich wyborców.
   W tym miejscu nie zgodziłbym się z panem, żeby zignorować RAŚ jako potencjalną siłę polityczną zdolną do utworzenia takiej grupy poselskiej. Jak na razie nie widać na naszym śląskim podwórku innej siły, która ma takie poparcie społeczne a także chęć i determinację do działania.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   SLASK PORAZKA JEST MATKA SUKCESU

   P (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 11

   OK

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   NO COZ TAKI JEST NASZ LOS TUKEJ NA SLASKU

   p (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 10

   Juz wiemy nie bedzie latwo

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   @Tak erwin, błaźnię się,

   spokojny

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 19

   Kucharz też nie jest polskim słowem, bo pochodzi od niemieckiego „koch” tak? Wszystko od czegoś pochodzi i to działa w obie strony, tylko pytanie co było najpierw. Bo Polska i Naród...rozwiń całość

   Kucharz też nie jest polskim słowem, bo pochodzi od niemieckiego „koch” tak? Wszystko od czegoś pochodzi i to działa w obie strony, tylko pytanie co było najpierw. Bo Polska i Naród Polski jest od tysiąca lat i to jest uznane a żadnej narodowości śląskiej nie ma.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pani Agato, o zmuszeniu posła to może Pani sobie pisać.

   Józef Brzozowski (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 13 / 8

   Gdybym wierzył w boga, to bym się zastanawiał czy bóg potrafiłby polskiego posła do czegoś zmusić. Przy obecnej ordynacji wyborczej poseł zależny jest jedynie od warszawskiej centrali partyjnej....rozwiń całość

   Gdybym wierzył w boga, to bym się zastanawiał czy bóg potrafiłby polskiego posła do czegoś zmusić. Przy obecnej ordynacji wyborczej poseł zależny jest jedynie od warszawskiej centrali partyjnej.

   Towarzysze partyjni wmawiają, a Wy to potwierdzacie że w Polsce jest demokracja.
   Mnie może już całkiem pizło na dekiel, ale od Buzkowych rządów coraz bardziej się upewniam że w Polsce demokracji nie ma. Tak jak był totalitaryzm partyjny za PZPR, tak jest do dziś. Jedyna zmiana w tym totalitaryzmie jest taka że PZPR straciło monopol na władzę, i obywatel może wskazać która banda (przepraszam, partia) może nami rządzić.

   W demokracji wybiera się przedstawicieli, i ci przedstawiciele są zależni od wyborców. W Polsce mamy ograniczone czynne i bierne prawo wyborcze, a wybrani w taki sposób towarzysze są w ogóle od nas nie zależni.

   W Demokracji najczęściej jest trójpodział władz na Ustawodawczą, Wykonawczą i Sądowniczą, gdzie każda z nich jest niezależna od dwóch pozostałych, a wszystkie zależne są od wyborców.

   Totalitaryzm partyjny charakteryzuje się tym że towarzysze partyjni opanowują Władzę Ustawodawczą, podporządkowują sobie Władzę Wykonawczą i Sądowniczą i są niezależni od nikogo. Przed wyborami krótki bajer, obiecać można wszystko by wybrać ich na następną kadencję. Nie ma takiego mocnego który by ich mógł rozliczyć z obietnic. Kazik Staszewski kiedyś głośno śpiewał Wałęsa oddaj moje sto milionów. Tyle jego że mógł pośpiewać, tak jak Pani pisać.

   Pozdrawiam,
   Józef Brzozowski Żory.
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Szlyzjerki jak tam wasza Wikipedia ? Dwa lata temu aż orgazmu dostawaliscie a dziś nic ?

   robi prafciwy fan szlezjerstwa. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 19

   Powstało kilkaset haseł przeważnie po kilka zdań w każdej i zapał się skończył. A tyle było napinki i tak samo jest z każdą waszą akcją. Propaganda, napinka aż do granic śmieszności a później cichy...rozwiń całość

   Powstało kilkaset haseł przeważnie po kilka zdań w każdej i zapał się skończył. A tyle było napinki i tak samo jest z każdą waszą akcją. Propaganda, napinka aż do granic śmieszności a później cichy choć śmierdzący bączek. A województwo śląskie nigdy nie będzie miało odpowiednio dużej siły przebicia dopóki różne RAŚistowskie france będą dzielić mieszkanców regionu, skłócać ich i kierować przeciwko sobie a z wyżyn swojej głupoty orzekać kto lepszy a kto gorszy.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   @robi

   antyrobi (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 17

   @robi znowu sie niezdrowo nakrecasz ,wez leki!!!!!!!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Czego się czepiasz prafciwy

   Józef Brzozowski (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 15 / 11

   Ja bardzo często korzystam z usług Wikipedii i jestem zadowolony. Wikipedia ma się znakomicie.
   W 2004 roku jak przeszedłem na emeryturę, to udało mi się umieścić dwa zdjęcia na Wikipedii pod...rozwiń całość

   Ja bardzo często korzystam z usług Wikipedii i jestem zadowolony. Wikipedia ma się znakomicie.
   W 2004 roku jak przeszedłem na emeryturę, to udało mi się umieścić dwa zdjęcia na Wikipedii pod hasłem Żory, ale jakiś truteń je skasował po roku, to jedyny zgrzyt jaki zauważyłem.

   Co do RAŚistów, zostaw ich w spokoju, niech się bawią w swojej piaskownicy. Zastanów się jak doprowadzić do Autonomii Województwa Śląskiego, by wszyscy mieszkańcy byli na jednakowych prawach, zarówno ci z Katowic jaki ci z Częstochowy, Sosnowca, Bielska Białej i Raciborza.
   zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jesli ma dotyczyc tego

   ! (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 8

   i w takim kształcie województwa to w żadnym razie nie może to być autonomia śląska!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama