Okulistyka w Chorzowie jednak podpisze kontrakt z NFZ

  Okulistyka w Chorzowie jednak podpisze kontrakt z NFZ

  Łukasz Respondek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Chorzowska okulistyka jednak będzie miała kontrakt na świadczenie usług medycznych. W środę taką wiadomość otrzymał Jerzy Szaranowicz, dyrektor Zespołu Szpitali Miejskich. Protesty i interwencje dyrekcji lecznicy i władz miasta w Narodowym Funduszu Zdrowia i w ministerstwie zdrowia odniosły skutek.
  - Nie wiemy jeszcze jaki będzie poziom tego kontraktu. Nie chcemy się więc cieszyć przedwcześnie - tłumaczy dyrektor.

  Przypomnijmy, że kilka oddziałów okulistycznych na Śląsku m.in. w Rudzie Śląskiej, Gliwicach i właśnie w Chorzowie nie otrzymało kilka tygodni temu kontraktów na świadczenie usług medycznych. Oddziałowi w naszym szpitalu został zamknięty i groziła mu likwidacja. Fundusz kierował pacjentów do kliniki w Katowicach. Spotkało się to z ich ogromnym sprzeciwem - narzekali na kolejki i warunki w prywatnym szpitalu.

  Czytaj o skandalu z kontraktami dla śląskich oddziałów okulistycznych

  W sprawę włączyły się władze miasta, które spotykały się m.in. z Zygmuntem Klosą, dyrektorem śląskiego Narodowego Fundusz Zdrowia i interweniowały w ministerstwie zdrowia. - Znów jesteśmy na fali. To dla nas duża rzecz. Bardzo się cieszę, że sprawę udało się rozwiązać pozytywnie dla chorzowian - nie kryje entuzjazmu Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa.

  Bardziej umiarkowanym optymistą jest natomiast Szafranowicz, który podkreśla, że bardzo ważne będą rokowania w przyszłym tygodniu. - Wtedy bowiem okaże się na jakim poziomie otrzymamy ten kontrakt. Bo jeżeli będzie to np. połowa tego co mieliśmy w zeszłym roku, to utrzymanie oddziału będzie mało opłacalne - podkreśla.

  Zygmunt Klosa, dyrektor śląskiego NFZ przyznaje, że podczas konkursu nastąpiły uchybienia w pracy komisji. - Urządzenia zostały niewłaściwie ocenione. Dostarczono niezbędne dokumenty i decyzja odnośnie tego oddziału będzie pozytywna - tłumaczy. Na razie pozytywne decyzje dotyczą jedynie oddziału w Chorzowie. - Co z pozostałymi? Na razie nie wiadomo - przyznaje Klosa.

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  *NAJZABAWNIEJSZE ŚLĄSKIE SŁOWA - WYNIKI PLEBISCYTU
  *WSTRZĄSAJĄCA HISTORIA ŚMIERCI MAGDY Z SOSNOWCA - POZNAJ SZCZEGÓŁY


  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera  *ALE FUTURYSTYKA! Zobacz jak będą wyglądać Katowice w 2015 roku. WIZUALIZACJE
  *Niesamowicie GORĄCE DZIEWCZYNY na mroźne dni. Zobacz FOTKI Queen Śląska i Zagłębia


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo