Bytomski Elektronik będzie przeniesiony. Radni...

  Bytomski Elektronik będzie przeniesiony. Radni przegłosowali! [WIDEO]

  Magdalena Nowacka-Goik

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Bytomski Elektronik będzie przeniesiony. Radni przegłosowali! [WIDEO]
  1/5
  przejdź do galerii
  Policyjna obstawa, bariery, strażnicy miejscy: taką mobilizację Bytom pamięta z czasów, gdy likwidowano kopalnie i protestowali górnicy. Tym razem jednak władze miasta zabezpieczyły się przed... mieszkańcami.
  W środę na sesji radni podejmowali bowiem decyzję dotyczącą przyszłości szkół. Na salę obrad przygotowano nawet wejściówki(po pięć dla przedstawicieli szkół których dotyczyła reorganizacja). W planach było odtwarzanie dyskusji z głośników na korytarzu. Na szczęście nie było takiej potrzeby, wszyscy zmieścili się w sali widowiskowej Beceku. Były nawet puste miejsca. Przed Becekiem pojawili się zaś przedstawiciele związków zawodowych "Solidarność" i ZNP oraz Ligii Obrony Suwerenności. Było jednak spokojnie. Dopiero podczas obrad pojawiły sie emocje. Były okrzyki, trąbienie i oklaski.

  A radni? Najpierw próbowali odwlec w czasie kontrowersyjną decyzję o podzieleniu "Elektronika" zasłaniając się... Środą Popielcową. Nie udało się. Na nic też zdała się walka uczniów, rodziców i nauczycieli. "Elektronik" zostanie podzielony. - Są inne możliwości oszczędzania - mówiła Danuta Skalska, radna opozycji. - Można zlikwidować gazetę miejską czy przenieść galerię "Kronika" - proponowała. Argumenty padały z obu stron. Wystąpienia przypominały wystąpienia partyjne z minionej epoki. Komentowali to członkowie młodzieżowej Rady Miejskiej. - Przyszliśmy, bo chcemy sprawdzić, czy radni chcą przy okazji głosowania zbić kapitał polityczny - mówił Dawid Jusiewicz.

  Ostatecznie przy 14 głosach za , 8 przeciw i 2 wstrzymujących się, elektronika nie uratowano.

  CZYTAJ RELACJĘ LIVE I ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ Z SESJI NA BYTOM.NASZEMIASTO.PL

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Co to za radni

   duVitt (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 29 / 31

   ktorzy zostali wybrani glosami srednio 700 wyborcow, np taki Boruszewski niecale 200 glosow. Likwiduja cos, do czego nie przylozyli ani sekundy swojego spolecznictwa. Ich celem jest awans w...rozwiń całość

   ktorzy zostali wybrani glosami srednio 700 wyborcow, np taki Boruszewski niecale 200 glosow. Likwiduja cos, do czego nie przylozyli ani sekundy swojego spolecznictwa. Ich celem jest awans w hierarchi partyjnej PO, Bytom to trampolina a mieszkancy to malpy doswiadczalne. Elektronika stworzyli darmowa praca na warsztatach i praktykach zawodowych uczniowie i nauczyciele na przestrzni 60 lat jego istnienia. To nie sa radni to nie zaden samorzad tylko nierzad lamiacy wszystkie prawa. UM Bytom przegral sprawe w Naczelnym Sadzie Admistracyjnym w sprawie likwidacji szkol specjalnych ale to juz przyslowiowa musztarda po obiedzie, bo szkoly nie ma. Tak samo bedzie z Elektronikiem. Zamiast Elektronika bedzie patalogia, mam nadzieje ze ktoremus z radnych ktos kiedys zbije gebe tak dla rozrywki, bo nie ma gdzie sie uczyc i pracowac (20% bezrobocia oficjalnego w Bytomiu).zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Referendum wymiecie szkodliwych nieudaczników PO-BPM z Bytomia!

   Tajojek. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 35 / 30


   Kula śniegowa niezadowolenia mieszkańców ruszyła.

   Wielu zrozumiało swój błąd albo grzech zaniechania?!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Po dzielnicy Karb Bytom traci Elektronik

   podziel sie opinia w spraie BeuthenO/S Bytom mista starszego od Krakowa (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 31 / 28

   http://polskalokalna.pl/wiadomosci/slaskie/katowice/news/dzielnica-karb-znika-z-mapy-bytomia,1763246,3321,0,1#comments

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama