Węglokoks będzie sponsorem Ruchu Chorzów

  Węglokoks będzie sponsorem Ruchu Chorzów

  Łukasz Respondek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Węglokoks będzie sponsorem Ruchu Chorzów

  ©arc

  To już niemal przesadzone: katowicka spółka Węglokoks w najbliższych miesiącach będzie dotować chorzowski sport i pośrednio zostanie sponsorem piłkarzy Ruchu Chorzów. Brakuje jeszcze tylko zgody jej rady nadzorczej. Poza tym miasto poważnie myśli o przejęciu klubu.
  Węglokoks będzie sponsorem Ruchu Chorzów

  ©arc

  - To znaczenie ułatwiłoby pozyskiwanie sponsorów - podkreśla Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa. Kotala od kilku miesięcy prowadzi rozmowy z Węglokoksem. Szczęśliwe ich zakończenie jest podobno bardzo blisko. - Nasze ustalenia musi zatwierdzić rada nadzorcza spółki - tłumaczy Kotala.

  Węglokos jako spółka Skarbu Państwa nie może wspierać spółek prywatnych, a taką obecnie jest Ruch. Dlatego na zasadzie darowizny pieniądze mają być przekazywane na działalność sportową magistratowi.

  - To miasto będzie decydowało co z tymi pieniędzmi zrobi i w jaki sposób je rozdzieli. W tym roku miałaby to być kwota około 3 milionów złotych - tłumaczy Kotala.

  W Węglokosie informacji o sponsorowaniu Ruchu nikt nie potwierdza. - Na taki krok zgodę muszą wydać nasze wszystkie organy statutowe: zarząd, rada nadzorcza i ministerstwo gospodarki. Na razie sprawa przez żaden z nich nie była podnoszona - twierdzi Andrzej Krzyształow-ski, rzecznik prasowy katowickiej spółki.

  Prezydent Chorzowa jest zaniepokojony fatalną sytuacją finansową klubu. I bardzo poważnie myśli o jego przejęciu.
  - Rozważam taką możliwość, aby w przyszłości przejąć spółkę Ruch od jej większościowego udziałowca Być może wówczas rozmowy z potencjalnymi firmami będą prostsze - mówi Kotala. - Po roku rozmów widzę, że takie rozwiązanie byłoby bardzo wskazane. Jest bowiem ogromny opór potencjalnych sponsorów przeciwko wspieraniu prywatnego biznesu.
  Czy miasto stać by przejąć chorzowski klub?

  - To kwestia wyceny tej spółki. Jeżeli będzie to kwota np. miliona złotych to jesteśmy na to gotowi - uważa prezydent. - Pamiętamy bowiem, że według wyników, które klub ostatnio podał to mielibyśmy jeszcze 11 miliona złotych zadłużenia. I ono też musi zostać wówczas przez nas spłacone - dodaje prezydent Chorzowa.


  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  *NAJZABAWNIEJSZE ŚLĄSKIE SŁOWA - WYNIKI PLEBISCYTU
  *WSTRZĄSAJĄCA HISTORIA ŚMIERCI MAGDY Z SOSNOWCA - POZNAJ SZCZEGÓŁY


  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera  *ALE FUTURYSTYKA! Zobacz jak będą wyglądać Katowice w 2015 roku. WIZUALIZACJE
  *Niesamowicie GORĄCE DZIEWCZYNY na mroźne dni. Zobacz FOTKI Queen Śląska i Zagłębia


  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   eee

   J23 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 43 / 40

   Czyli kręcenie lodów prezydent i urząd miejski będzie pośredniczył w wypraniu publicznych pieniędzy i przekazaniu ich prywatnej spółce omijając prawo i jeszcze prezydent się tym chwali !? czy...rozwiń całość

   Czyli kręcenie lodów prezydent i urząd miejski będzie pośredniczył w wypraniu publicznych pieniędzy i przekazaniu ich prywatnej spółce omijając prawo i jeszcze prezydent się tym chwali !? czy dziala w tym kraju prokuratura jeszcze ...zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama