Indyjski kontrakt uratuje Łabędy?

  Indyjski kontrakt uratuje Łabędy?

  MIW

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Indyjski kontrakt uratuje Łabędy?

  ©bumar

  W poniedziałek zostanie oficjalnie podpisany kontrakt między koncernem zbrojeniowym Bumar, a hinduską spółką BEML Limited. Na mocy tego dokumentu polska firma dostarczy do Indii 204 pojazdów typu WZT3 (to wozy wsparcia technicznego dla czołgów i innych pojazdów bojowych). Produkowane będą one w fabryce w Gliwicach - Łabędach.
  Indyjski kontrakt uratuje Łabędy?

  ©bumar

  Podpisanie kontraktu nastąpi jednak nie w Gliwicach, lecz w Warszawie. Blisko 3-letnie negocjacje z Hindusami prowadziła bowiem centrala Bumaru. O ich szczęśliwym zakończeniu poinformowano w połowie stycznia. Od tego czasu przedstawiciele koncernu niewiele powiedzieli o szczegółach zlecenia.

  Wiadomo tylko, że jego wartość to 275 milionów dolarów (to największy interes dla spółki od czasu zawartego w roku 2003 "kontraktu malezyjskiego"), że pierwsze 8 wozów jest już gotowe do wysłania do Azji oraz że specjalnie dla koordynacji działań związanych z tym zleceniem utworzono Komitet Sterujący. W opublikowanym na stronie internetowej koncernu komunikacie napisano ponadto, że za sprawą tego kontraktu gliwicki Bumar-Łabędy ma szansę "uzyskania trwałej rentowności".

  Nie ujawniono natomiast terminarza prac (nieoficjalnie mówi się, że Łabędy mają 3 lata na uporanie się ze zleceniem), podziału wpływów z kontraktu między centralę koncernu, a gliwicką fabrykę oraz ewentualnego przełożenia się tego zlecenia na stan zatrudnienia w zakładach (ostatnimi laty miały tam miejsce spore zwolnienia). Przedstawiciele załogi liczą, że władze Bumaru coś więcej ujawnią podczas dzisiejszej uroczystości. Udział w niej wezmą m.in. attache obrony Polski oraz Indii, przedstawiciele korpusu dyplomatycznego obu państw, a także członkowie indyjskiego rządu.

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  *NAJZABAWNIEJSZE ŚLĄSKIE SŁOWA - WYNIKI PLEBISCYTU
  *WSTRZĄSAJĄCA HISTORIA ŚMIERCI MAGDY Z SOSNOWCA - POZNAJ SZCZEGÓŁY
  Codziennie rano
  najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-
  mail. Zapisz się do
  newslettera  *ALE FUTURYSTYKA! Zobacz jak będą wyglądać Katowice w 2015 roku. WIZUALIZACJE
  *Niesamowicie GORĄCE DZIEWCZYNY na mroźne dni. Zobacz FOTKI Queen Śląska i Zagłębia


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama