Ważne
  Knurów: Autor alarmu bombowego w ratuszu złapany. Ma 19 lat

  Knurów: Autor alarmu bombowego w ratuszu złapany. Ma 19 lat

  MAKI

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Mail z informacją o bombie, ewakuacja Urzędu Miejskiego w Knurowie, a potem błyskawiczne dochodzenie, zatrzymanie i zarzuty. Bombiarz z Knurowa wpadł w ręce policji kilka dni po tym, jak wywołał alarm bombowy w knurowskim ratuszu.
  To miała być bomba, a wyszło jak zwykle. Przypomnijmy, 24 lutego w Knurowie nieznana osoba drogą e-mailową (anonimowy adres e-mail) powiadomiła redakcję Przeglądu Lokalnego w Knurowie o podłożeniu ładunku wybuchowego. Przeprowadzono ewakuację 26 osób z redakcji Przeglądu, biur Straży Miejskiej oraz Urzędu Miejskiego.

  Zgodnie z procedurami na miejsce przyjechały: straż pożarna, pogotowie ratunkowe, pogotowie gazowe, służby energetyczne oraz policja. Wiadomość o podłożeniu ładunku wybuchowego okazała się oczywiście głupim żartem.

  - Podjęte czynności śledcze doprowadziły w ciągu 8 godzin do ustalenia miejsca skąd wysłano maila. Najpierw zatrzymano 17-letniego mieszkańca Knurowa, który jak wynikało ze wstępnych ustaleń mógł mieć związek z powyższym zdarzeniem. Kolejne ustalenia wykazały, że osobą, która wysłała wiadomość z komputera należącego do zatrzymanego nastolatka był jego o dwa lata starszy kolega - relacjonuje Marek Słomski, rzecznik gliwickiej policji.

  Mężczyzna szybko został zatrzymany przez knurowskich śledczych. W najbliższym czasie knurowianin stanie przed sądem, czeka go proces karny i wyrok.
  Oprócz sankcji przewidzianych przez kodeks karny poniesie też odpowiedzialność cywilną za spowodowane straty

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  *A JEDNAK POLSKIE OBOZY ISTNIAŁY. MOŻE NIE KONCENTRACYJNE I NIE ZAGŁADY, ALE JEDNAK. TUŻ PO WOJNIE ZMARŁO W NICH TYSIĄCE LUDZI, ZATRZYMANYCH JAKO "ELEMENT NIEPEWNY". ZOBACZ FILM I PODYSKUTUJ
  *PRZEZ 100 DNI LICZYLIŚMY NA PO, ŻE SPEŁNI OBIETNICE I PORADZI SOBIE Z USTAWĄ METROPOLITALNĄ. ALE POLITYCY ZAPOMNIELI, CO NAM OBIECALI


  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera  *ALE FUTURYSTYKA! Zobacz jak będą wyglądać Katowice w 2015 roku. WIZUALIZACJE
  *Niesamowicie GORĄCE DZIEWCZYNY na mroźne dni. Zobacz FOTKI Queen Śląska i Zagłębia  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama