Ważne
  Szpital się skarży

  Szpital się skarży

  Grażyna Kuźnik

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Dyrekcja Szpitala Powiatowego w Zawierciu złożyła zażalenie do prokuratury na zbyt szybkie zabezpieczenie przez policję dokumentacji medycznej pacjenta Zbigniewa B.
  Szpital skarży się, że nie zdążył jej uzupełnić. Sprawa dotyczy opisywanej przez nas (PDZ z 2 października br) historii dramatycznego umierania 51-letniego mężczyzny, który zdaniem świadków, nie doczekał się w szpitalu żadnego ratunku i zmarł w cierpieniach. Trzy osoby zawiadomiły policję o obojętnym zachowaniu się personelu medycznego.

  - Działania policji były błyskawiczne, dokumentacja szpitalna została niemal natychmiast zabrana - mówi Andrzej Nowak, szef zawierciańskiej prokuratury. - Rozpatrzymy jednak skargę szpitala, czy nastąpiło to zbyt szybko, czy też w odpowiednim terminie.

  Znane są już wyniki sekcji zwłok Zbigniewa B. Wykonał ją Zakład Medycyny Sądowej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Nie uzyskano jednak odpowiedzi na pytanie z jakiego powodu zmarł ten pacjent. Zdaniem prokuratury, takie sytuacje się zdarzają.

  - Teraz podejmiemy kolejne kroki, żeby wyjaśnić przyczyny zgonu. Konieczne będą badania mikroskopowe, chemiczno-toksykologiczne i wszelkie inne, niezbędne do ustalenia, dlaczego doszło do śmierci tego mężczyzny. Zwrócimy się o pomoc do wielu biegłych. Pierwsze wyniki będziemy znać prawdopodobnie za dwa tygodnie - stwierdza prokurator rejonowy Andrzej Nowak .

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama